Wpis z mikrobloga

Ej wtf.

Załeński się sfochał? No sorry ale zamknięcie nieba to jest po #!$%@? opcja. Albo na grubo interwencja albo wcale.

Trzeba pamiętać, że putin to wariat z cynglem atomowym.

Nie wiem jakie jest dobre rozwiązanie ale takie zaangażowanie mogłoby rozpętać III WŚ.

Lepiej chyba byłoby przepędzić ich piechotą. Nawet pod przykrywką.

Serio dzisiaj poszło coś nie tak w polityce międzynarodowej. Albo to jakaś przykrywka. Walki zaś idą nieźle. Ukraina sama przepędza najeźdźców.

Myślę, że państwa zachodnie wpadną tam jak będzie mega gorąco i "wróg u bram".

Ludobójstwo które tam się #!$%@? jest nieakceptowalne i putin zasługuje tylko na powieszenie ale taktycznie Ukraińcy rozjeżdżają rusków i ośmieszają ich wielokrotnie. Przewagą kacapów są te pieprzone rakiety które niszczą bloki.

Dostarczamy im tony sprzętu. Nie blokujemy wyjazdu ochotników. Nie wiem czy to jest moment na wejście i czy oburzenie Zełeńskiego jest słuszne.

#ukraina #wojna
  • 14
@ChickenDriver srut sie odkleja i zaczyna wywierać presje na zachodzie (miejmy nadzieję, zachód się nie ugnie) tka jakby zapominał o tym, że jego żołnierze stoją dalej na ważnych punktach strategicznych właśnie dzięki NATO.
@ChickenDriver: Ukraina może i taktycznie wygrywać wojnę, ale w ogólny rozrachunku ją przegra. W tej chwili w Rosji panuje taka propaganda, że Putin może jeszcze długo ciągnąć tą wojnę. Ukraina mimo wszystko ma ograniczone zasoby, dlatego musi oddawać kolejne tereny. Stąd te apele do NATO, jest to wołanie o pomoc, bo w każdym scenariuszu Ukraina coś traci - pytanie jak dużo, a może i nawet wszystko.
To co może powstrzymać Putina
@FeNtastiC sankcje mogą spowodować za kilka dni że ruskie jednak podumają i będą musieli pertraktować lżej niż robią to teraz na rzecz wycofania sankcji zachodu które doskwierają ruskim znacząco a może ich być więcej
@Mirek-Emek: Też na to liczę. Obawiam się tylko, że Putin i tak nie odda Ukrainy, a na pewno nie wyjdzie z ziem zdobytych.
Żeby nie było, że zostawi tam wojska, przegrupuje się i za 8 lat mamy kolejną wojne o UA.
@durancik2: Przeceniasz ludność Rosji. Tam wszystkie oznaki opozycyjności zostały brutalnie zdeptane. Ludzie albo siedzą, albo nie żyją. Tuba propagandowa jedzie na 200%. Większość społeczeństwa jest wyprana i wierzy w te brednie. Jedynie co to skala ilości ofiar - ale trzeba pamiętać, że w Rosji nie ma kultu życia. Tam nie raz się poświęcano obywateli dla celów politycznych.
@FeNtastiC myślę że Doniecka Ługańska i Krymu nie odpuści bo przegrałby po całej linii, na pewno będzie chciał deklaracji zachodu że ua nie wejdzie do NATO i UE, po wojnie ruskie nadal będą zbroić na potęgę i chyba w końcu dbając o morale bo przy tak dużej propagandzie (jacy to na ua źli ludzie) wpuszczenie ich na ua mówiąc że idą na ćwiczenie to jebniecie fikoła ze strony ruskiej dumy