Wpis z mikrobloga

#ukraina #rosja #wojna #programowanie

Witam miraski,
tak się złożyło, że przeglądając neta wszedłem w posiadanie całkiem ciekawego zbioru najpopularniejszych
imion i nazwisk różowych i niebieskich kacapów.

Źródło: https://docs.google.com/spreadsheets/d/19u5y044OxChZKQnfn4FdQ9WXLHmCk99flYWffFCvaN4/edit#gid=0

Pomyślałem, że można by na tej podstawie skleić jakiegoś bota, który robi wszystkie kombinacje tych danych
doklejając do nich domeny najpopularniejszych domen pocztowych w Rosji.

Jak pomyślałem tak zrobiłem.
Bot działa sprawnie tj. wystarczy sobie utworzyć jakieś nowe konto i podpiąć jego dane logowania dla
serwera SMTP (korzysta z tego konta do rozsyłki). Sprawdzałem na swoim gmailu i wszystko hula.

Można podać więcej niż jedną konfigurację SMTP jedna pod drugą. Wtedy wybierane będzie losowe konto przy
generowaniu konkretnej wiadomości.

Schemat działania jest prosty.
Po dodaniu do konfiguracji jakiejś utworzonej na te cele skrzynki pocztowej program przy uruchomieniu
pobiera najnowszy plik HTML (może zawierać zwykłą zawartość tekstową) znajdujący się w katalogu
Messages i wysyła wiadomość o tytule będącym nazwą pliku i ciele będącym jego zawartością.

Dodatkowo programik wczytuje automatycznie z Katalogu Attachments wszystki pliki w formatach
(.jpg, .jpeg, .png, .mp3, .mp4, .mpeg) i wysyła jako rzecz jasna załączniki.

(Oczywiście nie można przesadzić z załącznikami bo spowolni to proces wysyłki wiadomości)

PC już się grzeje! Walić propagandę! Trzymajcie kciuki.

Jeśli ktoś zainteresowany przyłączeniem się to piszcie, wrzucę linki do bota. Zbudowane w zasadzie pod każdy system.
Readme.txt i wszystko w kwestii używania będzie jasne :)

Pozdrawiam
  • 7
@mattioo: ja takie coś odpierdzieliłem kiedyś w excelu, czyli imiona+nazwiska + domena, dane z tego arkusza można użyć w MS Word do wysłania masowej korespondencji. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja to robiłem akurat w robocie do powiadamiania o fakturach.
@Spofity: .NET 5 (prosta konsolówka), EPPlus, MailKit
sam generuje maile na podstawie najpopularniejszych imion i nazwisk kacapów w najczęściej wykorzystywanych domenach i wysyła do nich masówkę. Co konkretnie to już zależy od Ciebie:

wysyła wiadomość w formie HTML więc czy posłużysz się znacznikami czy zwykłym tekstem - bez znaczenia tj. i tak przejdzie. Natomiast załączniki dodaje z automatu jeśli umieścisz je w konkretnym katalogu :)
@mattioo: ip tez zmieniasz? sory no ale skrzynki pocztowe są mądre i jak zobaczą dziwny ruch z twojego hosta (typu robotowe logowanie się na różne adresy i potem wysłanie maili) niby możesz wysylac jednego co 5 minut ale potem to i tak wyłapią
@veracholera: nie potrzebujesz zewnętrznego smtp, ponadto jest pare technik, które są na tyle 'mądre', że częściowo obchodzą ten problem (chociażby zmieniający się offset czasowy, zamiast równe interwały czy generowanie pseudolosowych znaków/treści doklejanych do tematu/body). Nie ucz programisty kodu robić :D