Wpis z mikrobloga

Zastanawia mnie czemu Ukraińcy nie #!$%@? tej całej kolumny wojsk stojącej pod Kijowem. Podejrzewam, że USA śledzi te wojska w czasie rzeczywistym i pewnie może przekazać te informacje Ukraińcom o pozycji tych wojsk ruskich. A nawet jeśli nie, to przecież te informacje są w internecie. Ktoś, kto zna region Kijowa na pewno rozpozna dokładnie okolice gdzie te kolumny stoją. Próbowałem sam poszukać na google earth, ale nie znalazłem (szukałem charakterystych rond i tych zbiorników wodnych).

https://tvn24.pl/swiat/atak-rosji-na-ukraine-zdjecia-satelitarne-3d-rosyjskich-wojsk-pentagon-kolumna-pod-kijowem-wciaz-stoi-5623239

#ukraina #wojna #rosja #googlemaps
  • 14
  • Odpowiedz
@Stachu_a_kto_przy_telefonie: po co marnować siły na #!$%@? czegoś co stoi w miejscu? Lepiej im niszczyć przód kolumny co jakiś czas, żeby reszta stała i siły skupiały się na sprzątaniu, przy jednoczesnym malejącym zaopatrzeniu, które trzeba stale dowozić

Na wojnie ranny wróg jest lepszy niż martwy wróg, bo wyłącza z walki nie tylko samego siebie ale też kilku innych żołnierzy, którzy się muszą nim zająć
  • Odpowiedz
@JPRW: no nie wiem, ostrzałem rakietowym, dronem?

@Kakamber: póki co stoi w miejscu, ale jak przyjdzie zaopatrzenie logistyczne to mogą ruszyć dalej.

@matijas: troche to wyjaśnia, no ale mogą znaleźć alternatywną drogę.
@werter_do_jercewa: może i tak, ale wydaje mi się, że wymaga to stałej obserwacji tej kolumny (chyba, że robi to USA i wyręcza w ten sposób Ukraińców). Chyba lepiej byłoby to #!$%@?ć w #!$%@? i mieć z
  • Odpowiedz