Wpis z mikrobloga

Inteligencja jest w pewnym sensie obciążeniem. Nigdy nie miałem większych problemów z nauką, zawsze byłem uważany za zdolnego. Problem w tym, że zbyt dużo analizuję, wyprzedzam fakty i potrafię przewidzieć większość scenariuszy sytuacji. Nie podejmowałem setki akcji i rozmów bo z góry wiedziałem, jak to się skończy i uważałem to za bezsensowne.

Wolałbym być głupszy, przynajmniej nie zastanawiałbym się nad wieloma rzeczami i działałbym od razu. Może dawno bym już do jakieś panny podbił, bez zbędnego myślenia i coś by fajnego z tego wyszło. Zauważcie, że "prości" ludzie mają dużo większe powodzenie towarzysko-społeczne.

Powoli dochodzę do wniosku, że przegryw to nic innego jak niedostosowanie do średniej inteligencji społeczeństwa.

#przegryw #przemyslenia
  • 24
@DJ2020: A ja wolałbym być inteligentniejszy i przynajmniej mieć z tego jakiekolwiek profity. Zgodziłbym się, że to niedostosowanie do średniej inteligencji społeczeństwa, tylko, że niektórzy są poniżej, a niektórzy powyżej, ja jestem poniżej, mam iq na poziomie 90.
@DJ2020: https://www.amazon.com/Curse-High-IQ-Aaron-Clarey/dp/1522813756

Generalnie to wygląda tak, że świat przypomina parę jinsów skrojonych pod osobę o średnim wzroście z średnią budową ciała. Ludzie głupi (naukowo debile) i nadinteligentnii są wyrzutkami.

Ja mam iq w okolicach 120, czasami mi wychodzi 140. W ogóle planuje iść do psychologa i zrobić legitne testy i diagnostykę osobowości i od dziecka widziałem bezsens wielu rzeczy. Dziwiłem się dlaczego ludzie robią x czy y i myślałem, że jestem
Powoli dochodzę do wniosku, że przegryw to nic innego jak niedostosowanie do średniej inteligencji społeczeństwa.


@DJ2020: z tym, że nie w tym kierunku, w którym Ci się wydaje
A ja wolałbym być inteligentniejszy i przynajmniej mieć z tego jakiekolwiek profity.


@Izwlasnejwolisamsiezbaw: Tych benefitów nie ma aż tak dużo. Błędem jest patrzenie na ludzi inteligentnych jak na bohatera filmu limitless to tak w ogóle nie działa. Ludzie wybitnie inteligentni są często wyrzutkami, wcale nie mają zawrotnej kariery i tak dalej.

Różnica w myśleniu:
osoba przeciętna: jak zarobiać najwięcej hajsu
nadinteligentna: po co zarabiać pieniądze, czym są pieniądze

osoba przeciętna: chce
@Izwlasnejwolisamsiezbaw: Ludzie inteligentni to nie są normicy na sterydach a bardziej inny gatunek człowieka który wygląda jak człowiek ale sposób myślenia ma całkiem inny. To samo w sumie debile czyli ludzie upośledzeni intelektualnie - oni bardziej zwierzęta przypominają.

Normik jest na tyle inteligentny, że daje sobie radę z funkcjonowaniem, ale na tyle głupi że nie kwestionuje naprawdę rzeczywistości więc jest trochę jak bydło. #!$%@?, kasa, kasa, #!$%@?, status, więcej kasy.

Gdzie
@LateNever: Podobne mam przemyślenia, tylko niczego nie czytam, ale moje przemyślenia, to przemyślenia chłopka roztropka który ma za dużo wolnego czasu. Nie wiem szczerze, jak wyglądają ludzie nadinteligentni, ale jeżeli jest jak napisałeś, a nie widzę powodu by ci nie wierzyć, to nie jest zbyt ciekawie.
W dodatku wysoka inteligencja jak w tym wyżej filmiku mówili wiąże się z nadpobudliwością układu nerwowego efektem tego są na przykład małe nadinteligentne dzieci które zamiast grać w piłkę to siedzą smutne w kącie i zadają sobie pytanie jak można być szczęśliwym skoro jest tyle zła na tym świecie xD Nadwrażliwość emocjonalna i tak dalej.

Osoba nadinteligentna to nie jest wcale zimny, kalkujący robot. Wręcz przeciwnie osoba ciągle pobudzona emocjonalnie. Polecam tutaj
a nie widzę powodu by ci nie wierzyć, to nie jest zbyt ciekawie.


@Izwlasnejwolisamsiezbaw: Nie jest, dlatego najlepiej urodzić się wysokim oskarkiem z przystojną twarzą w wyższej klasie średniej który wali julki i myśli o tym by się #!$%@?ć w weekend. Kończy zarządzanie, zapładnia jakąś julkę a później zostaje dynamicznym managerem w korpo który lata nad ludźmi i #!$%@? głupoty xD

Na tyle inteligentny żeby iść w górę w szczebelkach korpo
@Izwlasnejwolisamsiezbaw: Wiesz co zrób sobie testy iq, najlepiej u psychologa, bo osoby nadinteligente często myślą, że są przygłupami (ja tak myślałem +- do 24 roku życia xD) a prawdziwy przygłup nie myśli, że może być przygłupem bo nie jest wstanie dokonywać autorefleksji. Od paradoks. Dlatego ludzie głupi są przeważnie bardziej pewni siebie.
@Izwlasnejwolisamsiezbaw: Im ktoś ma niższe IQ tym w sumie ma więcej seksu bo jest mniej refeksyjny. Osoby z dałnem dosłownie zachowują się w tym aspekcie jak zwierzęta i czasami trzeba niby ich siłą rozdzielać. Jak ktoś miał sukę i miała cieczkę i wyszedł na spacer to wie o co chodzi.

Osoby inteligentne przez za duże myślenie mało ruchają albo w ogóle bo strach że się czymś zarazisz bo nadinterpretowanie zachowań laski
@LateNever: Test na stronie mensa.no wykazał, że mam 90iq, u psychologów w psychiatryku wychodziło, że mam przeciętną, albo poniżej przeciętnej. Rozumiem, że im ktoś mniej inteligentny podejmuje więcej instyntktownych decyzji, a nie kieruje się jakimiś głębszymi przemyśleniami. Też miałbym strach przed ruchaniem, ale to chyba ze względu na jakąś paranoję.