Wpis z mikrobloga

Czy radomskie mireczki już widziały koncepcję przebudowy Warszawskiej od ronda NSZ do Witosa? To chyba tylko najtęższe umysły miejskie mogły tylko opracować.

https://konsultacje.radom.pl/page/297,sonda-publiczna-w-celu-poznania-opinii-i-uwag-mieszkancow-do-koncepcji-przebudowy-ul-warszawskiej-od-ronda-narodowych-sil-zbrojnych-do-granic-miasta-.html

Każde skrzyżowanie wygląda jak jakiś niedopukany potworek, a już kuriozum jest zestaw 3 rond na Aleksandrowicza (zdjęcie poniżej). Rozumiem, że ktoś tam nabył grunty i komis i potrzebuje pilnie spieniężyć.

Lepienie ścieżek rowerowych, w sytuacji, gdy są drogi dojazdowe / lokalne już nie skomentuję, bo jedyne, co mi przychodzi do głowy to


#radom

Oczywiście o rzeczonych konsultacjach nikt z mieszkających tam nie słyszał, kolejne, które mają się odbyć w kam. Deskurów (żeby mieszkańcy za blisko nie mieli) odwołano bez podawania innego terminu / lokalizacji.
Pobierz ufo99 - Czy radomskie mireczki już widziały koncepcję przebudowy Warszawskiej od rond...
źródło: comment_1646339021kbmnl2EEe2wVUYIx6XbX7u.jpg
  • 14
@ufo99: Pytanie po co w ogóle tam rondo? xD Światła dla lewoskrętu/prawoskrętu od i do Aleksandrowicza by wystarczyły. Z tego co wiem, jest budowane kolejne połączenie do Warszawskiej na wysokości hali Zbyszko, które też odciąży ruch dla Michałowa i Firleja.
@Klimbert: kładka będzie na Michałowie zaraz za rondem - i to akurat ma sens, bo to dość niebezpieczne miejsce, a ludzie przechodzą na autobus.

@elf_pszeniczny: "normalny węzeł" i "w Radomiu" nie da rady upchnąć nawet nie w jednym zdaniu, ale akapicie.

@Lolenson1888: serio nie wiem, mogę jedynie powiedzieć, że tam są mokradła i to takie solidne. Jeśli wyprodukują tam takiego potworka i zadbają o odprowadzenie wody analogicznie jak przy
@ufo99: Masz mój miecz mirku, mnie też to bezpośrednio dotyczy - moi starzy mieszkają w okolicy Klwateckiej ( ͡° ͜ʖ ͡°) słyszy się gdzieś w mediach, że ma być przebudowa Warszawskiej czy Wolanowskiej w ramach Polskiego Wału, ale kogo tam obchodzą szczegóły, c'nie xD

Ciekawa sprawa z tą Janiszewską, po co oni likwidują ten lewoskręt, i o co chodzi z tą dużą zieloną, niby trójkątną wyspą na
Pobierz Lolenson1888 - @ufo99: Masz mój miecz mirku, mnie też to bezpośrednio dotyczy - moi s...
źródło: comment_1646341361QbHYoLEqrc3VaR0PLSyhJg.jpg
Ciekawa sprawa z tą Janiszewską, po co oni likwidują ten lewoskręt, i o co chodzi z tą dużą zieloną, niby trójkątną wyspą na mapie w miejscu istniejącego zjazdu? Przecież to jest główny skręt w stronę Młynka, do Lasów Państwowych i dalej na wieś. To nie jest lewoskręt na gruntówkę dla bardzo małej garstki mieszkańców, więc raczej nie przejdzie bez echa


@Lolenson1888: no tam jest dużo domów i budują się kolejne, mało
@ufo99: To projekt tej samej firmy z Wrocławia, która zaprojektowała ostatnią przebudowę al. Wojska Polskiego/ul. Żółkiewskiego, gdzie trzeba teraz robić projekt za 400 tys. zł w celu poprawy korkujących się dróg wokół ronda Kozienickiego :) Tu np. dokładna analiza Bractwa Rowerowego, które ma naprawdę dużo uwag do tej koncepcji (np. niepotrzebna kładka przed rondem warszawskim, zbędne drogi serwisowe jak na autostradzie po dwóch stronach trasy i masa błędnie poprowadzonych chodników/dróg dla
@Majestic12: to nie są typowe "drogi serwisowe" tylko dojazdy do posesji - zauważ, że po obu stronach są budynki mieszkalne a także firmy (kilka meblowych, komisy). To rozwiazanie już istnieje częściowo po zachodniej stronie (dół mapy) od Janiszewskiej do Aleksandrowicza) i bardzo dobrze się sprawdza na codzień a aut tam tez jezdzi calkiem sporo.
Co do bractwa rowerowego, to im mniej ono ingeruje, tym lepiej, bo te lokalne drogi w zupełności
@Majestic12: Dodam jeszcze, że sam tekst o "zbędnych drogach serwisowych i kładce" oraz tak ważnych uwagach do (na prawdę totalnie zbędnych) ścieżek rowerowych dowodzi, jaka to jest banda odklejeńców.
@Lolenson1888: Tutaj też kolejny przykład radomskiego myślenia - zrobić światła dla pieszych przy samym skrzyżowaniu bez świateł na samym skrzyżowaniu. I w dużym korku ludzie czasem stojąc na tym lewoskręcie wysiadali z aut, szli do przejścia i wciskali przycisk ( ͡° ͜ʖ ͡°).
A dodam jeszcze, że przed światłami, o które prosili też mieszkańcy, wcześniej przewalili hajs na migający znak ostrzegawczy przed przejściem, tylko po to, żeby
@ufo99: Tak, te drogi odbarczające to dobry pomysł, lepsze to niż zjazdy prosto na główną drogę co kilka metrów.
Co do Bractwa Rowerowego, które niby chce lać tonę nadmiarowego asfaltu w mieście to raczej zauważyłem przy różnych ich uwagach do kilku poprzednich inwestycji coś odwrotnego - wnioskowali żeby właśnie tam gdzie powstają takie "serwisówki" nie robić oddzielnie dróg dla rowerów, albo że jak mają powstać drogi dla rowerów to żeby nie