Wpis z mikrobloga

@L3stko co w tej poprawce określane jest jako "broń"? Czy dotyczy to tez broni samoczynnej, kuszy, armaty przeciwlotniczej? Co z prawem do noszenia/przenoszenia broni? Czy każdy posiadacz broni może ją nosić? Co z przechowywaniem broni? Czy szafy S1 od wejścia tej poprawki w życie można wywieźć na złom? Czy można wozić klamkę w schowku w samochodzie i tam ja trzymać?

Tak na szybko wymieniłem kilka wątpliwości, pewnie dałoby się wymyślić jeszcze trochę.
  • Odpowiedz
@L3stko chaos legislacyjny. Wymieniłem Ci kilka punktów. Jeśli tego nie dostrzegasz to zastanów się na przykład czym różni się posiadanie od noszenia/przenoszenia broni.
I dalej, czy po wprowadzeniu tej poprawki aktualnie obowiązującą ustawa o broni i amunicji przestaje obowiązywać?
  • Odpowiedz
@L3stko: Przecież taka poprawka to kompromitacja. Nie zmienia innej obowiązującej ustawy ale dodaje paragraf do tej który jest sprzeczny z obecnym prawem. Przepchnięcie tej ustawy z tą poprawką to w praktyce wprowadzenie sprzeczności w prawie. To w praktyce uwala projekt ustawy o obronie ojczyzny bo w teorii nie można uchwalać aktów prawnych które wprowadzają wewnętrzną sprzeczność w prawie (#!$%@? że tak się dzieje). Czyli kompromitacja próbuje wepchnąć poprawkę która uwali projekt
  • Odpowiedz
czy po wprowadzeniu tej poprawki aktualnie obowiązującą ustawa o broni i amunicji przestaje obowiązywać?


@Lisek_Mirek: No własnie ... nie, będą 2 sprzeczne ustawy ale nie jest powiedziane żeby któraś z nich miała być uchylona. To wygląda jakby on świadomie chciał uwalić projekt o obronie ojczyzny z technicznych powodów.
  • Odpowiedz