Wpis z mikrobloga

Tak sobie teraz rozkmniniam i nie ogarniam.
Rosja zaatakowała Ukrainę czyli niepodległe państwo i żadne państwo nie może tam wysłać wojska żeby bronić Ukrainę bo putin się zdenerwuje? Przecież to by nie był atak na Rosję tylko obrona Ukrainy. Nie ogarniam tego. Tyle co cywili ginie to mam nadzieję, że w końcu NATO się odważy i wyśle wojska na pomoc Ukrainie.
#ukraina
  • 29
  • Odpowiedz
@SzukamNlcku: Też o tym myślałem. Ale na początku inwazji Pan Putin Powiedział, że: "Kazdy kraj który włączy się do tej operacji będzie potraktowany z niespotykaną dotąd siłą" - czy jakoś tak. I stąd NATO sie boi.
  • Odpowiedz
@willyfog: W 39' Francuzi i Anglicy nie chcieli umierać za Gdańsk, chociaż byli do tego zobowiązani więc w 1940 umierali za Paryż i Londyn. I umierali aż do 45', zgineły MILIONY ludzi tylko dlatego że nie potrafili odpowiedzieć militarnie na agresje Niemiec na Polskę. Mysleli że przehandlują Polskę i Czechoslowację za spokój, mylili sie.

Teraz jest dokładnie to samo, Zachód przehandluje Ukrainę za teoretyczny spokój przez kilka lat, Rosja ośmielona
  • Odpowiedz
@kot_do_drzwi: Te panstwa i politycy to musza byc totalnymi psychopatami. O ile rozumiem, ze kierowanie sie emocjami jest niepozadane, to ciezko mi sobie wyobrazic ten chlod emocjonalny albo opanowanie 'elit' dla ktorych nie ma zadnej lini, ktora jesli ktos przekroczy to cos sie w nich odpala. Business is always business.
  • Odpowiedz