Wpis z mikrobloga

Po dzisiejszym Kanale sportowym stwierdzam, że dużo lepszym ekspertem i przede wszystkim bardziej obiektywnym jest Zychowicz a nie Bartosiak.
Bartosiak trochę jedzie na opinii - który ze swoim głosem lektora potrafił pewnymi sprawami zainteresować masy.
Ale jak sie go posłucha - to on jest mocno prorosyjski. On w swojej narracji, tworzy wydmuszkę potęgi militarnej Rosji - która na oczach całego świata leci własnie na łeb na szyję....
Okazało sie nagle że w kraju rządzonym przez korupcję - armia też dużo lepiej wygląda na papierze niż w rzeczywistości Dziwne... czyli pewnie też kradli i ściemniali na "kwitach. ... no szok normalnie.... LOL
A Bartosiak - cały czas narracja - jakby tego nie było. Rosja Mocarstwo bo ma broń jądrową. Ale Ci wszyscy złodzieje na szczycie władz rosji - to nie są żadni ideowcy którzy zginą dla sprawy - tylko złodzieje i patologiczni kłamcy, a Bartosiak zdaje się tego nie dostrzegać....
Co im po tych wszystkich luksusach i miliardach na koncie po zagładzie nuklearnej? Własnie upada mit potężnej Rosji na oczach świata. I upada mit, że dyktator czy inny satrapa jest w stanie stworzyć "potężne państwo".
Okazało się, że ta armia wygląda tylko strasznie na paradach....
A w rzeczywistości rolnicy i cyganie kradną im sprzęt... LOL

#kanalsportowy #ukraina #bartosiak #zychowicz
  • 11
@Cinekk:
Ja oceniam go tylko z perspektywy jego dzisiejszych wypowiedzi. A z nich wynikało, że nadal wierzy (albo przynajmniej taką narrację przedstawia) w potęgę państwa zbudowanego na korupcji- czyli Rosji.
Neguje wręcz niezaprzeczalne fakty spływające z frontu...
Mówi, że nie rozumie dlaczego nie docierają materiały z frontu korzystne wizerunkowo dla Rosji, zakłada że sa na pewno takie materiały - tylko nie rozumie dlaczego ich... nie ma. No LOL.
Z Ukrainy docierają
Zychowicza też nie za często ale wiem że miał on kiedyś styczność z prof. Wieczorkiewiczem, który był kopalnią wiedzy na temat sowietów (w końcu sowietolog), więc pewnie dużo się od niego nauczył.


@DoubleYouDoubleYou:
Być może. Generalnie odniosłem wrażenie że Zychowicz luźno i szczerze przedstawiał swoje spostrzeżenia na temat Wojny na Ukrainie, natomiast Bartosiak, skakał wręcz na fotelu z nerwów - na każdą wzmiankę o tym, że Rosja kompromituje sie militarnie na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@tomski84: Rosja była nie raz niszczona do 0 i się odradzała. O to chodziło Bartosiakowi. I zapoznaj się z jego twórczością, przecież nawet w tym nagraniu mówił, że chciałby żeby ruscy zostali zlikwidowni.
że chciałby żeby ruscy zostali zlikwidowni


@Cinekk:
A co mialby powiedzieć - że chciałby żeby wygrali?
Niektórzy chyba nie kumają na czym polega narracja prorosyjska w krajach takich Jak Polska.
Nikt nie powie otwarcie, że Putinowska Rosja jest super (może poza Korwinem) tylko będą powtarzali jaka to jest silna, groźna, sprytna i pragmatyczna a Nato, UE i USA słabe, bezradne i niepotrzebne.
Ja nie mówię że Bartosiak jest prorosyjski - tylko
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tomski84: Bartosiak mówił o mgle wojny, za mało sprawdzonych info, za dużo propagandy. Mam wrażenie, że jej ulegasz. I analizujesz wypowiedzi Bartosiaka wg swojego uformowanego (ciekawe jaką wiedzą) światopoglądu.