Wpis z mikrobloga

#ukraina #rosja #wojna
Najlepsze jest to, że wszyscy myślą mega krótkowzrocznie.
Nawet wjechanie na Ukrainę pełnym wojskiem co pewnie musiałoby się skończyć defiladą NATO w Moskwie (zakładając, że nikt nie użyje atomu) i obaleniem Putina to co potem.
Rosjanie to banda dzikusów z wypranymi mózgami, którzy serio myślą, że dla nich WW2 się zaczęła w 41 i że są mesjaszem świata, a wszystko źle co ich spotyka to zachód.
Wydaje mi się, że Amerykanie i ogólnie zachód próbują grać na to, żeby wymęczyć Putina, wymęczyć oligarchów i resztę władzy, a żeby cały #!$%@?, który sięga dostanie zwykłym Rosjanom wyglądał na efekt wojny i złego zarządzania słabym państwem przez Putina, żeby pchnąć ich w ręce zachodu.
Dlatego najpierw odcięli zasilanie Putinowi i zanim jeszcze dostało się szarym Rosjanom powiedział, że jest gotów zabrać im ileś trylionów rubli oszczędności na cele wojenne.
Oni po prostu chcą, żeby Rosja pokonała się sama, a potem sama chciała pomocy od zachodu, a nie, żeby im przynieść to na karabinach, bo nikomu nie jest na rękę 144mln Mongołów zradykalizowanych, skłóconych pomiędzy sobą i zachodem i z dostępem do broni atomowej.
Dlatego uważam, że zachód nie zrobi wiele więcej niż to co robi, bo paradoksalnie, #!$%@? na Ukrainie jest wliczony w koszty, żeby potem było łatwiej, żeby nie doprowadzić do pożaru na połowie świata.
  • 7
@portas91: Ale to wszystko nie jest takie proste. Polska zajela Zalozie Czechom w 1938. Wojna Japonsko Chinska trwala od 1937. Data rozpoczecia WW2 jest umowna. Z perspektywy Chinczyka w 1938 juz trwala
@portas91: ja mam podobne przemyślenia.
Uważam, że jeszcze za Obamy powstał plan realizowany przez CIA i dotyczy nie tyle Rosji co Chin.
Celem strategicznym jest wykluczenie reżimu w Moskwie, który stanowiłby potencjalne ryzyko prowadzenia wojen w Europie i Azji z tandemem chińsko-rosyjskim.

Teraz wszystko się zmienia:
- Niemcy i Francja wróciły na właściwe tory (politycznie i wojskowo)
- UE będzie finansować własną obronę oraz rozwój sił US Army - poprzez zakup