Wpis z mikrobloga

jestem po prostu zdziwiona, ginie coraz więcej cywili, jest coraz mocniejszy atak w miejsca kultury, szpitale, cywilne budynki, coraz ostrzejszy i groźniejszy, a teraz dla polaka jest najwazniejsze czy jakis ciapaty przeszedł przez granice czy nie... wiecie ze oni i tak musza wejsc na nasza granice by chociaż polecieć do swojego kraju? tysiące hindusów już dzisiaj poleciało.. serio w obliczu śmierci tylu cywili teraz najważniejszy bedzie ciapaty na granicy?
#wojna #ukraina #rosja
  • 13
@xblackwidowx: Polacy zwracają uwagę nawet na szczegóły po prostu. Wiesz ciągle myślenie o wojnie może być wyniszczające psychicznie a o problemie lokalnym biegających ucjodxcach po mieście i ganiających kibolach to temat relaksacyjny
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xblackwidowx: nie śledziłem newsów odnośnie ciapatych imigrantów, jedynie obilo mi się o uszy więc poprawcie jeśli się mylę. jeśli chcesz usłyszeć niemodną dziś prawdę w dobie wojny na Ukrainie, bezpieczeństwo własnego kraju należy zawsze na pierwszym miejscu. Chęć pomocy jest pięknym gestem ale warto myśleć o konsekwencjach przyjmowania uchodźców w tak potężnej ilości - a zwłaszcza tych dotychczas niechcianych, którzy słyną z oporów przed asymilacją.
@xblackwidowx: Chodzi o to, żeby ich pilnowali do momentu przybycia transportu po nich. Nie może być tak, ze ciapaki sobie latają gdzie chcą, a lokalna społeczność boi się wystawić nosa zza drzwi.
@xblackwidowx: No tylko nikt do tej pory tego jakoś nie robił, hulaj dusza piekła nie ma. Mam nadzieje, że po dzisiejszych wydarzeniach jutro pojawią się tam stosowne służby i załatwia problem. Jak nie ma gdzie ich usadzić to wszystkich na dworzec, dworzec otoczyć i tyle. Dostarczać jedzenie, pierwsza pomoc w razie potrzeby i to wszystko, żadnego łażenia po mieście, żadnych pociągów dalej itd.