Wpis z mikrobloga

Zapulsujcie jeśli chcecie być wołani jak wykopki zaczną pluć na Ukraińców. W tej chwili już połowa wykopu pluje na murzynów, więc miłość do Ukraińców powinna im przejść dosyć szybko. Osobiście obstawiam, że mniej więcej za tydzień zaczną się wpisy narzekające na socjal dla Ukraińców, jakieś pojedyncze filmiki gdzie coś #!$%@?ą itd. Za długo na tym portalu jestem, żeby nie przewidzieć takiej sekwencji zdarzeń. Miłosierdzie Polaka nie jest długotrwałym procesem.
#ukraina #shitwykopsays #wojna
  • 44
@jutokintumi: jakbym był Rosja to zapłaciłbym jakiemuś mało moralnemu Ukraińcowi za atak na wolontariuszkę na granicy i czekał na inbe.

Duża część ludzi działa jak włączniki. Wystarczy że jeden ukraiński uchodźca na milion zrobi coś złego i się skończy całe poparcie
@WiesiuZurek ano.
Dodałbym do tego:
Luke w branży budowlanej (jeśli potwierdzi się to co piszą - że Ukraińcy wrócili do siebie walczyć za Ukrainę), której nie załatany przybywającymi uchodźcami,
Nadpodaż w niektórych branżach, zwłaszcza na stanowiskach wymagających nizszych kwalifikacji (na Ukrainie bardziej rozwinięty jest model w którym kobiety nie pracują, a teraz w Polsce będą musiałby zacząć pracować).
Nadpodaż będzie połączona z pokusa pracodawców, żeby zmniejszyć jeden z kosztów stałych - koszt
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Niemamwiedzy: a zapomniałem jeszcze, że z czasem będzie trzeba ich aktywizować zawodowo by system nie #!$%@?ął. To znaczy, że wrócimy do rynku pracodawcy i straszeniem Janusza: "Areczku, mam 10 Ukraińców na twoje miejsce". Z doświadczenia wiem, że Ukraińcy mają o wiele mniejsze wymagania finansowe niż Polacy, kompetencjami za to nie odbiegają jakoś zbytnio od zwykłego Mirka z wykopu.
@jutokintumi: Wykop był, jest i będzie miejscem dla największych odpadów Polskiego społeczeństwa. To nie reddit gdzie porządek utrzymuje się żelazną pięścią moderacji, to nie twitter który można sobie spersonalizować i to nie 4chan gdzie zbiorowy autyzm anonów działa cuda. Tylko wyk0p gdzie 3/4 ruchu to pato tagi i opłacane trolle a administracja od miesięcy nie umie powstrzymać gimbohakera ¯\_(ツ)_/¯