Wpis z mikrobloga

Śmieszne bo Rosja ciągle posuwa sie do przodu, z każdym dniem robi coraz większe postępy na froncie, ale na wykopie jest narracja jakby Ukraina własnie szukała ostatnich rusków, chowających się po lasach i zaraz szykowała ofensywę na Moskwę. xD

Za tydzień czy 2 będzie zdziwnie, JAK TO. Przecież ruscy zostawiali samochody i uciekali, nawet rolnicy kradli im czołgi, a wojsko się poddawało!!!!!!!!

#wojna #ukraina #rosja #bekazwykopkow
  • 97
  • Odpowiedz
@Krolpopeliny: Rosja przegrała,w obecnych czasach takie odsunięcie od reszty świata będzie oznaczało jedynie dalsze zacofanie i krach gospodarczy. Dodatkowo zachód Europy przejdzie totalną przemianę we wspólnych stosunkach, która tylko nam na dobre wyjdzie.
  • Odpowiedz
@Neobychno: Na mapach sytuacyjnych widać jak to wygląda. Nie widzę hurraoptymistycznego nastawienia. Natomiast fakt jest taki, że Ukraińcy się trzymają w kluczowych miejscach.
  • Odpowiedz
Śmieszne bo Rosja ciągle posuwa sie do przodu, z każdym dniem robi coraz większe postępy na froncie, ale na wykopie jest narracja jakby Ukraina własnie szukała ostatnich rusków, chowających się po lasach i zaraz szykowała ofensywę na Moskwę.


@Neobychno: Ukraina dobrze gra w wojnę informacyjną, plus dla nich
a że naprawdę tragiczne obrazy z tej wojny dopiero zobaczymy... to już niestety inna kwestia
  • Odpowiedz
na północy lada moment okrąża kijów, ekspercie xD


@prnppp: Lada moment, czyli kiedy? Bo z tego co wiem lada moment trwa od zeszłego tygodnia. Jak ten konwój? Ruszył w końcu?
  • Odpowiedz
@Neobychno: No i posuną się jak najdalej i jak potem to wszystko utrzymają? Marionetkowy rzad nie przejdzie. Okupacja też nie, bo partyzantka będzie działać dalej dozbrajana przez zachód. Putin już przegrał nawet jak zajmie chwilowo całą Ukrainę.
  • Odpowiedz
@Neobychno: to może być niestety prawda. Coś średnio mi się chce wierzyć w to, że ruscy byli przekonani o zdobyciu Ukrainy w trzy dni. Inwazja USA na Irak trwała dłużej, a tam była naprawdę armia z kartonu. Czy idzie im dobrze? Trudno powiedzieć, na pewno nie najlepiej ale wcale nie jest powiedziane, że najgorzej. Wykopki nie znają trzeźwego i krytycznego myślenia. U nich albo katastrofa albo ogromny sukces.
  • Odpowiedz
@Neobychno: Oczywiście że jest tak jak mówisz jednakże co mam robć, siedieć i płakac? Nie, nie będę siedział i płakał. Każdy strącony ruski samolot czy smigłowiec, każdy zniszczony czołg, transporter, każdy pojmany żołnierz daje mi i wielu innym ludziom jasny sygnał: nie poddajemy się, walczymy, odnosimy sukcesy, a to daje mi i innym motywację do tego żeby czy to raidować yandex czy google maps, żeby blokować profile głoszące ruską propagandę w
  • Odpowiedz
Śmieszne bo Rosja ciągle posuwa sie do przodu, z każdym dniem robi coraz większe postępy na froncie, ale na wykopie jest narracja jakby Ukraina własnie szukała ostatnich rusków, chowających się po lasach i zaraz szykowała ofensywę na Moskwę. xD


@Neobychno: widzisz, mało kto dawał Ukrainie/Ukraińcom szanse na obronę powyżej 48 godzin. https://www.wykop.pl/link/6528731/ria-novosti-zapomniala-usunac-planowany-news-w-przypadku-zwyciestwa-rosji/
Po 72 godzinach, według planu Rosjan, w Kijowie miał już być nowy prorosyjski rząd. A co się dzieje -
  • Odpowiedz