Wpis z mikrobloga

@Nowelizacja: Może to wynikać z pewnej ignorancji z mojej strony, ale dzisiaj dowiedziałam się, że prezydent Ukrainy jest z wykształcenia prawnikiem. Trochę inna, nieoczywista narracja (bo zazwyczaj jest określany jako "komik", gdzie bardziej pasuje "aktor".

Taka moja obserwacja związana z tymi dwoma zawodami: sporo osób, które skończyło prawo w pewnym momencie życia interesowało się aktorstwem. Wybrali prawo z pragmatyzmu (bo w niektórych sytuacjacjach praktykowanie prawa przypomina aktorstwo, a to niby lepszy zawód).

Może to tylko moja grupa znajomych, a może wśród prawników jest rzeczywiście sporo niespełnionych aktorów ( ͡º ͜ʖ͡º)

#ukraina #wojna #rosja #aktor #prawnik #prawo
  • 9
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Nowelizacja: poza tym nie wiem z jakiej racji komik się jakoś źle kojarzy szczególnie u nas. Przecież aby wymyślić dobrą satyrę trzeba być kumatym. A my do tego dzięki Matejce mamy jako jeden z takich symboli dobrych ocen politycznych Stańczyka - błazna.
  • Odpowiedz
@Merdarion_PL: Właśnie to chyba jakiś stereotyp - też wychodzę z tego założenia: żeby wymyślić dobry żart sarkastyczny, a szczególnie taki nawiązujący do polityki i się z tym przebić, trzeba być dość rozgarniętym.

To będę podkreślać w tym wpisie (poprawcie mnie wykopki jeśli się mylę), ale w ogółle określenie jego komediantem nie jest odpowiednie, bo nawet taka działalność nie stanowiła większości jego kariery. Jaś bym stawiała właśnie na określenie aktor/ producent. Jasne,
  • Odpowiedz
@Nowelizacja:

Taka moja obserwacja związana z tymi dwoma zawodami: sporo osób, które skończyło prawo w pewnym momencie życia interesowało się aktorstwem.

Bardzo wiele osób interesowało się w którymś momencie życia aktorstwem.
Nie jest to raczej przypadłość prawników, spora część prawników to chorobliwi introwertycy.
  • Odpowiedz