Wpis z mikrobloga

Witam
Szukam swojej pierwszej fury. Do tej pory jeździłem tylko i20 i clio V parę razy. Upatrzyłem sobie Megane3 1.6 110km i Octavie2 1.6 po FL. Oba do LPG. Oczywiście auta wyszukane pod względem kosztów utrzymania, spalania oraz niezawodności xD
Zastanawiam się też trochę nad jakimś starszym autem 1.8 lub 2.0 z lpg w tym samym przedziale cenowym do lpg. Są takie xd?
Czy megane 3 1.6 110km w kombi daje radę na drodze? Czasem przydałoby się przewieźć parę gratów.

#samochody #pierwsze4kola #kupautozmikro #kupautozmirko
  • 13
@Dobrowoj: Raczej tylko wizualnie. Weź pod uwagę, że silnik 1.6 16v jest produkowany od końca lat 90. Na pierwszy samochód to bym się nie zastanawiał i brał taką megankę, tym bardziej, że ich cena nie jest wygórowana z tego co się orientuję. Nie patrz na stereotypy w przypadku francuzów, bo oprócz konkretnych nieudanych silników diesla nie mają one pokrycia w rzeczywistości. Oczywiście biorąc pod uwagę, że nie trafisz na samochód po
@Dobrowoj: Nie wiem, ja miałem pierwszą wersję, ale w wysokiej wersji wyposażenia i w super stanie. Kupowałem najdroższą z danego rocznika, bo patrzyłem na stan, a nie okazyjną cenę. Żeby się nie nadziać to dobrze ją sobie przed zakupem sprawdź. P.S. Silnik k4m będzie na pewno trwalszy. Ale tCe bardziej elastyczny.
@Dobrowoj: Nie mam pojęcia, nie korzystałem. Ja umówiłem się z gościem, że podjedziemy sprawdzić samochód do ASO (wtedy to kosztowało 300 zł). Nie było z tym problemu bo gość wiedział, że ma pewny samochód. W ASO to potwierdzili. A potem zrobiłem tym samochodem 90k bez żadnych problemów. Gdy go sprzedawałem - działał i wyglądał świetnie, mimo że miał już 230k przebiegu. Także przebieg to nie jest kluczowa informacja.