Wpis z mikrobloga

Odcinek 47 #animepifpaf
Walther P99
4 stycznia 1994 w niemieckiej firmie Walther rozpoczęto prace nad nowym pełnowymiarowym pistoletem samopowtarzalnym po komercyjnej porażce P88. Miał być to pierwszy od lat bezkurkowy pistolet Walthera. Pierwszy raz go zaprezentowano podczas targów IWA w 1995 roku jako bardzo kreatywnie nazwany Walther HLP (Hammerless Pistol – „Pistolet Bezkurkowy”)… Ekhm… Jego produkcję rozpoczęto w październiku 1996 roku już jako „Walther P99” na kaliber 9x19mm Parabellum, a w styczniu 1997 roku ruszyła produkcja wersji na kaliber .40 S&W. Wersja 9mm szybko została przyjęta na uzbrojenie policji w kilku niemieckich krajach związkowych.
Największym wyróżnikiem tego pistoletu jest oryginalny system spustowy nazwany przez producenta „Anti-Stress” mający zapobiegać przypadkowemu oddaniu strzału. Wedle badań w sytuacjach stresowych często dochodzi do mimowolnego ściągnięcia spustu o kilka milimetrów, co może powodować oddanie przypadkowego strzału. Postanowiono ten problem naprawić poprzez użycie spustu, który przy pierwszym strzale ma długą drogę ściągania (14mm), zaś przy każdym kolejnym już tylko 5mm. Z mojego niewielkiego doświadczenia z tym pistoletem wiem, że nie jest to zbyt intuicyjny system i bez odpowiedniego obycia z tą bronią bardzo łatwo o nim zapomnieć i z przyzwyczajenia pozwolić spustowi na powrót do pierwotnej pozycji. Zdecydowanie nie jest to pistolet sportowy. xd Jeżeli już jesteśmy przy spuście, to warto wspomnieć, że mechanizm spustowy jest SA/DA (Single-Action/Double-Action, czyli bez i z samonapinaniem.). Na pistolecie znajduje się specjalny przycisk do zwolnienia iglicy, aby móc bezpieczniej przenosić ten pistolet z nabojem w komorze zamkowej. Posiada także wymienny panel tylnej części uchwytu, co umożliwia dostosowanie go do rozmiaru dłoni strzelca. Pod lufą znajduje się szyna do montażu akcesoriów firmy Walther. W 2003 roku pistolet przeszedł modernizację, gdzie między innymi szynę tą zastąpiono szyną ze standardem Picatinny, zwiększono powierzchnię rowkowanej części zamka, poprawiono konstrukcję mechanizmu spustowego, oraz zmieniono przyrządy celownicze z plastikowych na metalowe. Pistolet ten jest zasilany z dwurzędowych magazynków o rozmiarze 12-stu naboi (.40 S&W), 16-stu naboi (9mm), lub 15 naboi (wersja zmodernizowana 9mm). Co ciekawe nie posiada on przycisku zwalniania magazynka, a dwustronną dźwignię pod spustem przeznaczoną do tego celu, co na pewno ucieszy mańkutów. Aczkolwiek dźwignia zwalniania zatrzasku magazynka jest tylko z lewej strony, więc mimo wszystko jest to tylko połowiczne zwycięstwo dla leworęcznych.
W 2001 roku Walther P99 został wcielony do uzbrojenia polskiej policji, mimo że wielu funkcjonariuszy preferowało austriackie Glocki. Za przyjęciem P99 głównie przemawiał fakt możliwości uruchomienia montażu, potem produkcji w Zakładach Mechanicznych „Łucznik” (Obecnie Fabryka Broni Radom), co miało wspierać polski przemysł. Produkowane w Polsce P99 różnią się technologią wykonywania niektórych części. Powstał również zaprojektowany w Polsce wariant P99 RAD przeznaczony dla wojska, a wiele rozwiązań z niego wykorzystano w Waltherze PPQ.

Sos obrazka: Cowboy Bebop (1998-1999, Sunrise)

#bron #bronpalna #anime #manga #hinskiebajki #ciekawostki #randomanimeshit #gruparatowaniapoziomu #niemcy #walther #waltherp99 #polska #policja #polskapolicja
PatrykCXXVIII - Odcinek 47 #animepifpaf 
Walther P99
4 stycznia 1994 w niemieckiej ...

źródło: comment_1646082913fpU3XEfGlmoLhqfKXXeSSV.jpg

Pobierz
  • 8
Jako, że dzisiaj jest ostatni dzień lutego to pora na podsumowanie. Jej. W lutym udało się opisać 16 broniek, co oznacza, że przez niemal pół miesiąca nie było odcinków. Cóż... W związku z tym zamierzam zmienić trochę format, ponieważ prowadzenie tego cyklu dziennie okazało się być większym wyzwaniem niż początkowo sądziłem. ;d Więcej szczegółów na temat nowego cyklu ukazywania się kolejnych odcinków będzie w niedzielę, ponieważ chciałbym jeszcze ten tydzień prowadzić to
oryginalny system spustowy nazwany przez producenta „Anti-Stress”


@PatrykCXXVIII: taki sobie anti stress jak dla mnie DA, jest jeszcze DAK double action Kellerman
który rzeczywiście zmienia siłę przy ściągnięciu spustu jeżeli ściąga się go w wyniku stresu do połowy
ale i to według tego co słyszałem jest niepraktycznym wynalazkiem
@FFFFUUUU: W tym przypadku, to jeżeli się chce użyć tego pistoletu w trybie DA, to ciężko idzie przez te 9mm i potem się blokuje na tych 5mm. Jeżeli jest w SA, to lekko idzie pierwsze 9mm i blokuje się na 5mm. Z opinii to słyszałem tylko obojętne, lub negatywne, z mojego niewielkiego doświadczenia (Mniej niż pół magazynka. xd) to raczej jest obojętne. Aczkolwiek za mało postrzelałem w ogóle z czegokolwiek, żeby
PatrykCXXVIII - @FFFFUUUU: W tym przypadku, to jeżeli się chce użyć tego pistoletu w ...