Wpis z mikrobloga

One last job for our MIG jets. Podobno ukraińscy piloci przylecieli po migi, a więc oficjalnie je pożegnajmy. Dziękujemy wam za służbę, zasłużyliście się dobrze, teraz przed wami jeszcze jedno zadanie, wykażcie się zniszczeniem jak największą ilością kacapów w zamian otrzymanie wieczną chwałę w historii polskiego lotnictwa ( ͡° ʖ̯ ͡°) Aż załzawiły mi się oczy jakbym żegnał przyjaciela który jedzie na pewną śmierć #ukraina #wojna
Fobiczek - One last job for our MIG jets. Podobno ukraińscy piloci przylecieli po mig...

źródło: comment_1646082810pjHLpl50wshivHZ446P31q.jpg

Pobierz
  • 56
  • Odpowiedz
@pol1452: chyba (nie bierz tego za pewnik) ale w USA dużo F16 nie jest używane, bo mają nowsze rozwiązania. Oddadzą nam to czego nie potrzebują, a ciągl jest coś warte.
  • Odpowiedz
ja trochę nie rozumiem opłacalności tego deala dla USA. Mógłbyś mi wytłumaczyć skąd ta hojność?


@pol1452: Dla Europy czy USA takie wydatki to grosze. A geniusz tego dosłownie "deala" jest na wielu poziomach:
a. UA dostaje sprzęt na którym jest przećwiczona i go zna
b. w dodatku bardzo dobry, zintegrowany z systemami NATO
c. upgrade wschodniej flanki w trybie dosłownie natychmiastowym
d. projekcja nie tylko siły, zasobów ale i elastyczności!
  • Odpowiedz
widział ktoś umowę na to, że cokolwiek dostaniemy?


@nie_jem_grzybow: no pewnie, możni tego świata za każdym razem przedkładają piwniczakom z wykopu wszelkie dokumenty do konsultacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mroznykasztan:
https://www.politico.com/news/2022/02/28/ukrainian-pilots-arrive-in-poland-to-pick-up-donated-fighter-jets-00012560

Representatives from the Polish and Slovakian governments did not immediately respond to a request for comment, while Bulgarian Prime Minister Kiril Petkov on Monday said he had rejected the request.


Taki jest przekaz. Można pomagać mądrze a można być wskazywanym palcem przez jakiegoś hiszpańskiego cwaniaka robiącego kampanię PRową naszym kosztem.
  • Odpowiedz