Wpis z mikrobloga

#utrzymanieruchu #diy #elektronarzedzia #warsztat
Zostało mi parę stówek budżetu na narzędzia w tym miesiącu. Chciałem kupić szlifierkę wysokoobrotową. Popularnego dremelka, grawerkę, wiertarko frezarkę precyzyjną. Tylko właśnie niekoniecznie firmy dremel. Macie, używacie? Poradźcie coś. Ze względu na różne nazewnictwo, ciężko jest czegoś poszukać i porównać. Nie będzie przesadnie obciążony, ale nie chcę też jakiegoś gówna. Nominalnie mam 400 netto do wydania. Jak napiszecie że warto coś dołożyć i kupić model wyżej, to też się znajdzie.
  • 6
  • Odpowiedz
@Jarek_P: No i sporo ludzi w necie poleca. Ale parametry nie przekonują. Patrzę na LBS/E proxxona (~450zł, 100W, 22k rpm) w porównaniu z dremelem serii 4000 (~470zł, 175W, 35k rpm). Proxxon więcej akcesoriów, imo lepsze wrzeciono, dremel gięty przewód w komplecie.
No ale właśnie mnóstwo ludzi pisze, że mieli dremela, zamienili na proxxona i są zadowoleni. Sory że tak dupę zawracam, ale masz? Używasz?
  • Odpowiedz
@bbr555: miałem Dremela 398, zamieniłem na Proxxona FBS-240. I z tych dwóch polecam Proxxona :)
Teoretycznie minimalnie mniejszej mocy Proxxona nie odczuwam w ogóle, wręcz powiedziałbym, że na niskich obrotach Proxxon ma lepszy moment obrotowy.
Do proxxona przekonywały mnie zresztą dostępne przystawki. Dremel ma ich więcej, ale większość z nich to w moim odczuciu zabawki. Za to te proxxonowe, jak już są, to są! Choćby statyw. Miałem statyw do Dremela, już
  • Odpowiedz
@bbr555: a i jeszcze jedna różnica: dremela używałem długo, coś z 10 lat, aż zajechałem w nim łożyska. No i tu się okazało, że wymiana przedniego łożyska w dremelu to jest temat-mogiła, mnie się w każdym razie nie udało. W proxxonie wymiana łożysk na nowe jest bezproblemowa.
  • Odpowiedz
@Jarek_P: No i to jest odpowiedź na miarę naszych potrzeb i możliwości. :-) Bardzo dziękuję. Wezmę chyba to FBS-240 które masz Ty, bo parametry podobne, a 150zł tańsze.
Miłego dnia.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bbr555: proxxona bierz, ale nie tego najmniejszego, a IBS/E - za okolice 400 da się kupić (netto?) Inie przejmuj się ilością akcesoriów w komplecie - kupisz osobno to co potrzeba, zamiast pudła z 90% nieprzydatnych gratów.
  • Odpowiedz