Wpis z mikrobloga

@Estewar: Obrazek pokazuje zdjęcie na którym napisane jest "Jestem lesbijką - jestem z tego dumna", nie ma tam nigdzie napisane, że dumna jest z tego iż urodziła się nią - to zostało dopisane na obrazku, który nieudolnie próbuje pokazać brak logiki w ich rozumowaniu.
@Mav666:

skoro można być czy wręcz należy być dumnym z bycia polakiem, to dlaczego nie być dumnym z bycia lesbijką/czarnym czy kimkolwiek innym?


Można tylko co to za duma. Polacy to grupa z bardzo ciekawą historią, kulturą i nawet teraz, jakby na to nie patrzeć, mimo komuny narzuconej z zewnątrz na pół wieku, jest w stanie prowadzić państwo, które w raportach HDI jest klasyfikowane do grupy "very high human development".

Celem
@Mav666:

Ależ ja wyraźnie napisałem, że można być dumnym. Po prostu lewacy jak zawsze wszystko muszą postawić na głowie propagując dumę bezwartościową, a piętnując wartościową. Z "logiką" tego obrazka jest wszystko okej. Jest to po prostu pokazanie, że pan Sierakowski, który nie potrafi zrozumieć dumy narodowej jest albo hipokrytą, albo debilem, albo zwykłym manipulatorem.
@Mav666: @LibertyPrime: @qaz_3: @Mav666: @Cieplozimno: Bycie dumnym z narodowości, bycia białym lub gejem jest ok.

Ale dla mnie jednak ciągle jest bk z tych którzy są dumni z bycia w grupie bo poczucie dumy powinno wynikać z własnych dokonań a nie czynów innych ludzi.

Co z tego że Michael Jordan świetnie skacze skoro tu kradniesz aby żyć.

Co z tego że twój pra...pradziadek walczył z krzyżakami skoro
@kamil1210:

Bo nie rozumiesz jaki jest cel dumy z przynależności do grupy. Cel ten wynika bezpośrednio z doboru naturalnego. Grupy, których jednostki w imię tego odczucia potrafiły dokonywać wyrzeczeń, mogły się lepiej organizować przez co miały większe szanse na przetrwanie i były bardziej ekspansywne, co prowadziło do tego, że członkowie tych grup mogli liczyć na większą liczbę potomstwa. Duma narodowa może być dla społeczeństwa dobra nawet u człowieka, który nie pracuje
@qaz_3: Myśle że tutaj jest tak i problem że uważasz że patriotyzm jest potrzebny do ochrony kraju, w podobny sposób jak osoby duchowne uważają że religia jest potrzebna aby posiadać normy moralne.
to dlaczego nie być dumnym z bycia lesbijką/czarnym czy kimkolwiek innym? ;) odpowi


@Mav666: A to jak się kłóci bycie załóżmy gejem i Polakiem? Co to komu przeszkadza? Autor tego z KP, ma jakoś z tym problem a więc #lewackalogika jak nic, sami robią kolejne podziały. Wychodzi na to, że gej/pedał/itd to nie jest już Polak, a więc jakie ma chociażby obywatelstwo? Pedałostanu? Gejozji?