Wpis z mikrobloga

Pozarządowi hakerzy zhakowali ruskim to i owo i utrudnili im życie. Cieszy mnie że praktycznie cały świat jest przeciwko Ruskim. W prawdzie często trochę z innych powodów niż ja, ale cieszą te Ukraińskie flagi i cieszy mnie pomoc Ukraińcom. Gdy niedawno był kryzys uchodźców i Polska się odcinała od zupełnie bezbronnych zziębniętych ludzi, w tym kobiet i dzieci to można było stracić wiarę w ludzkość, tym bardziej że niestety opiniotwórczy i głosujący w sejmie ludzi postulowali wręcz do nich strzelać. Teraz na szczęście jest zupełnie inaczej.
Jeśli chodzi o Ukrainę to dla zwykłych Ukraińców może lepiej by było żeby łyknęła ich Rosja. To jest tak biedny kraj że gorzej już nie będzie. Pewnie znacznie lepiej gdyby łyknęła ich UE i pomogłaby im wyjść z ubóstwa. Osobiście mam problem z wojną nie dlatego że uważam że to jedna strona ma rację a nie druga czy coś takiego, tylko dlatego że ta wojna jest wojną. To znaczy giną w niej ludzie, nie tylko Ukraińscy żołnierze, ale i Rosyjscy i nawet ich z jednej strony też mi jest szkoda, z drugiej to cieszy bo kibicuję oczywiście Ukraińcom i się ucieszę jak ich #!$%@?ą na zbity pysk. Giną też Ukraińscy cywile a miasta zostają zniszczone.
Jeden młody kuc myśli że "inni myślą tak jak ja". Gówno prawda. W przypadku kryzysu na granicy Białoruskiej mam w dupie że Łukaszenka "wygrałby" i czy "miałby satysfakcję" gdyby UE pozwoliła wejść uchodźcom. Ich życia i ich komfort są ważniejsze niż to czy Łukaszenka ma satysfkację czy nie. To samo w przypadku Ukrainy. Generalnie jest mniej ważne czy na Ukrainie rządzą Ukraińskie elity czy będą rządzić Rosyjskie i Putin. Chodzi po prostu żeby nie było wojny, a Putin ją zaczął. W sumie USA też udowodniły że są #!$%@? i to nie raz. Jednak zachód Europy i UE jest bardziej cywilizowana, i od USA, i od Rosjan. Przede wszystkim - gdy wygra Putin, nie będzie demokracji. Będzie to do czego tak się spuszcza radykalna prawica.
To oczywiście źle.

#antykapitalizm #putin #prawica #wojna #antyfaszyzm
  • 2