Wpis z mikrobloga

@EditorKT: Mam pytanie do mieszkańców zachodu kraju. Jak w swoich głowach polaczyliscie poczucie wyższości nad wschodem kraju, teksty że "cywilizacja kończy się na Wiśle" z tą sympatią dla Ukraińców? Po prostu szczerze mnie to ciekawi. #ukraina
  • 13
  • Odpowiedz
@new_micra: No ja raz jadąc pociągiem usłyszałem w Rawiczu tekst na korytarzu "powinien być osobny wagon dla Pyrlandii a nie mieszaja nas z tymi podludźmi" pociąg z Przemyśla do Szczecina. To tylko jeden z wielu przykładów. A to było z 20 lat temu.
  • Odpowiedz
@prze_GRYF: Na jakim świecie żyjesz? Wymienię co m.in. ja usłyszałem "Każdy że wschodu to debil" (Szczecin), "Osobny wagon dla Pyrlandii żeby nie jechać z podludźmi" (Rawicz), "Tarnów albo Rzeszów to miejsca które przypominają zoo" (Opole) i hit "Całe życie słyszałam że rzeszowiaki to głupie dziady a jak tam byłam to domy ładniejsze niż w lubuskim" (Międzyrzecz).
  • Odpowiedz
@EditorKT jestem z zachodu Polski i nigdy w życiu nie słyszałam ani jednego tekstu uwłaczającego mieszkańcom wschodu. Nawet w żartach, czy na imprezach po pijaku nikt się nigdy nie wywyższał przez sam fakt pochodzenia z zachodu. ¯_(ツ)_/¯
Swoją drogą, mnóstwo ludzi ze Szczecina czy Wrocławia to potomkowie przesiedlonych ludności i mają rodziny na wschodzie Polski czy wręcz na Białorusi.
  • Odpowiedz
@EditorKT: Sam jestem zdziwiony, że w tak małym kraju jak Polska mogą występować takie różnice w mentalu, ale one faktycznie są.
Z perspektywy faceta, który pomieszkiwał i nawet zarządzał kilkoma fabrykami w różnych miejscach Polski powiem tak:
najbardziej ogarnięte, en masse, jest południowo zachodnia ćwiartka Polski. Od linii Sosnowiec- Częstochowa- Warszawa na zachód. Północno-zachodnia to często prawie wschód. Taki np. Gorzów Wielkopolski - niby miasto na zachodzie, a oni tam
  • Odpowiedz