Wpis z mikrobloga

#silownia #kalistenika #noob #skazanynatrening Właśnie zrobiłem pierwszy trening pompek wg książki "Skazany na trening". 2 x 25 "pompek"" przy ścianie. Myślałem, że to bez sensu, bo przecież mogę zrobić tyle normalnych w miarę poprawnych pompek, ale nigdy nie dbałem tak o technikę i powolność + płynność ruchu. Muszę przyznać, że całkiem czuję ręce. Jestem pozytywnie nastawiony do tego treningu przede wszystkim dlatego, że kilka do 20 minut można znaleźć codziennie. Mam nadzieję, że to nie tylko marketingowa ściema, a przede wszystkim że dzięki prostej i krótkiej formule wytrwam z tym dłużej niż kilka tygodni/miesięcy. Czy ktoś z Was ćwiczy/(ł) według tej książki? Jeśli tak, to podzielcie się wrażeniami :)
  • 11
@Szarlejowiec: huehuehue; program polega na przejściu 10 wersji każdego z 6 ćwiczeń z masą własnego ciała. Obojętnie z jakim doświadczeniem/siłą startujesz masz zacząć od kroku pierwszego (dla pompek: pompki przy ścianie; 10. krok dla pompek to pompki na jednej ręce). Takie są założenia tego treningu.