Wpis z mikrobloga

Te grupy na fb to jest jakiś rak - chyba specjalnie chodzi o chaos dezinformacyjny i żeby niczego nie znaleźć. Nawet nie można podejrzeć swoich wypowiedzi na grupach, do których się należy - i co lepsze, nie można zobaczyć grup, w których jest się członkiem! Kiedyś były fora tematyczne, wiedziałeś na jaką stronę zajrzeć, by znaleźć pomoc w danym temacie, wykaz wątków w których się udzielasz, lista znajomych, a teraz na fejsie nawet nie odszukasz gdzie i jaki wpis napisałeś. Z fejsa korzystam tylko ze względu na messenger, bo większość "nietechnologicznych" znajomych tego używa oraz z przymusu z dwóch grup tematycznych, gdzie są cenne informacje na interesujący mnie temat - tylko aż przykro, że wiele osób tam się udziela merytorycznie i później bezpowrotnie traci się możliwość odnalezienia tych wartościowych treści. Co chwila pojawiają się kolejne takie same pytania, na które odpowiedź niegdyś znalazłoby się w podczepionych tematach lub standardowej opcji "szukaj" (trochę #elektroda here). Nawet nie ma wyszukiwarek z filtrami czy możliwości odnalezienia jakiegoś wpisu.

Prosty przykład: znajoma zapytała mnie czy jest jakaś lista kontaktowa transportu z Charkowa do granicy PL-UA. W ciągu dnia inny znajomy zaprosił mnie do jednej grupy, gdzie była taka lista z numerami telefonów i wykazem miast. Do grupy dołączyłem, post widziałem, a teraz nawet nie mogę tego odnaleźć.

#facebook #fb #socialmedia #ukraina
  • 3
ja się muszę zgodzić z tino że nawet przemobb oferował 10x lepsza ergonomie


@dancios: dokładnie, chociaż na przemobb po profilu można było znaleźć - teraz fejs specjalnie ukrywa możliwość znalezienia swoich czy polubionych wypowiedzi i kompletnie nie rozumiem czemu ten grażynkowy następca naszej-klasy wyparł fora tematyczne pod kątem wymiany naprawdę cennej wiedzy z wąskich dziedzin - tak samo, jak nie rozumiem tych kolejek do stacji benzynowych na stacjach w całej PL