Wpis z mikrobloga

Jakie mogą być przykłady przydatności w użytkowaniu karty esim?
Założmy że mam w samochodzie retrofit nawigacji, czyli kupiony inny moduł z ekranem który ma sobie wgrany android i zarazem androidauto/applecarplay. One pewnie nie obsługują esim, ale gdyby- rozumiem że mogę z jeden karty sim mieć tam dane mobilne? Czym wtedy różni się to od połączenia przez bluetooth, gdzie i tak telefon przekazuje rozmowy i dane mobilne do np. nawigacji?
Założmy inny przykład dwa telefony, na jednym mam normalną kartę sim, na drugim esim z tym samym numerem. Byłoby to jakieś zastosowanie?
Zastosowanie ze smartzegarkiem - w tym przykładzie, oddzielnie jak z tym z nawigacją w aucie - rozumiem że wtedy chodzi o oddalenie sprzętów od siebie. To jest tak jakbym tym autem z esimem w nawigacji, mógł gdzieś jechać nie mając telefonu ze sobą, i wszystko by działało - i tak samo jest ze smartwatchem, mogę go używać jak telefonu, bez telefonu w pobliżu a jednocześnie miejsce slotu na kartę sim (która normalnie musiałaby tam być żeby obsługiwać sieć) jest zagospodarowana np. na większą baterię?
Czy np. mając kartę sim w routerze 4g/lte mobilnym, jestem w stanie kupić drugi router do postawienia w innym miejscu, aby ten drugi router działał na esim na ten sam numer? #pytanie #internet #orange #esim #sim #4g #lte #komputery #technologia #telefony #siecikomorkowe #siecikomputerowe dla zasięgu
  • 4
@interpenetrate: Esim to zwykły zamiennik plastikowej karty sim, bez zadnego czary mary, dublowania kart itp. W iphonie jest dualsim z czego szufladka jest tylko na jednego sima, więc reszta miejsca jest zagospodarowana inaczej, np na baterię.

Przykład smartwatchy to nie esim, tylko „Dodatkowa Karta Esim” - oddzielna usluga drugiej karty do jednego numeru - dzialająca tylko w niektorch taryfach Orange i tylko w konkretnych urządzeniach (apple watch i jakiś samsung).

Te