Wpis z mikrobloga

@Drmscape2 No to widać, że bardzo świadomy człowiek. Właśnie ważne jest to, aby przekazywali tym niedoinformowanym co się dzieje i może Ci normalni na tym zyskają. Bo nie da się tego rozdzielić i nienawiść na całym świecie będzie do każdego Rosjanina
@tomekwykopuje Mireczku, dla mnie mają w większości sprane mózgi, poniżej wiadomość od mojej cioci z Woroneza (lekarz, ale na emeryturze, wyższe wykształcenie, podróżująca wcześniej na wakacje poza Rosję, więc nie jakiś Saszka z wiochy za Uralem):

Доброе утро)) Россия ведёт боевые действия не против украинского народа, а против руководства Украины, которое сделало всё - чтобы отношения между нашими странами стали отвратительными и полностью стали протекторатом Америки. А Америка смеялась , сталкивая лбами
@tomekwykopuje: No ale on nie ma kontaktu z tymi niedoinformowanymi bo się nie obraca w takim środowisku. To tak jakbyś wykształconemu prawnikowi z Warszawy kazał jechać na podlaską wieś się ze starym bogobojnym rolnikiem dogadać w kwestiach politycznych. Nie da się.
lekarz, ale na emeryturze


@Brukseleczka: Czyli starszej daty pamiętająca ZSRR, latami karmiona propagandą. Nie ważne, czy wykształcona czy nie. Dekady odcięcia od obiektywnych informacji zrobiły swoje. Jedyna nadzieja w młodych z dużych miast, z dostępem do kultury zachodniej.
@Drmscape2 rzekomo od lat nie ogląda tv, tylko siedzi w internecie. Ale chyba niezbyt dobrze jej idzie wyszukiwanie info, bo wrzuciła mi jeszcze taki artykuł zanim zakończyłam dyskusję:

АНДРЕЙ ТКАЧЁВ:
Путин принял самое тяжёлое решение в своей жизни - но и самое важное. Не для него лично даже - для всей большой России.
Легко было разломать Россию в 1991-м - идиот Горбачев и трое в Беловежье - несравнимо труднее собрать ее обратно.
@Brukseleczka No właśnie sprawny mózg. Aż dziwne, że można mieć taką opinię patrząc na to co się dzieje i co tak naprawdę mają wpojone, że zrobili liderzy Ukrainy. Miejmy nadzieję, że te nagrania z Ukrainy będą pokazywane wszędzie przez długi czas, aby pokazać jak zostali niszczeni, naturalny obraz - bez propagandy
@Brukseleczka: Cóż z tego, że z internetu korzysta, skoro się ogranicza do rosyjskojęzycznej części? To tak jakby polskiemu emerytowi dostarczyć komputer z dostępem do internetu, ale tylko do pisowskich gadzinówek i tvp.
@Drmscape2 to tak, mam trochę znajomych w zachodniej części Rosji i są przeciwni agresji, ale tkwią w jakimś marazmie, nie widzą możliwości zmian, są zdemotywowani. U nich jest straszna dezinformacja - wczoraj jeden kolega z Noworosyjska mi powiedział, że przecież Czarnobyl nie został zajęty przez Rosjan, a wojska ukraińskie razem z rosyjskimi bronią terenu przed działaniami wojennymi ze strony Ukrainy ( ͡° ʖ̯ ͡°)