Wpis z mikrobloga

Pod nogami osób które nagrywają zdarzenia z bloku mieszkalnego, nad głowami chowających się przerażonych ludzi w metrze trwają regularne starcia wojsk, bez przerwy strzały z karabinów, okazjonalne wybuchy, wygląda to dla mnie całkowicie abstrakcyjnie, patrzę na to i oczom nie dowierzam, nie jestem w stanie pojąć że to jest rzeczywistość, do tej pory wojna kojarzyła mi się z jakimś strzelaniem do araba z dachu rozwalonego i tak budynku po środku pustyni, czy jakimś starym sowieckim blokiem który i tak się rozpada, a tutaj w nowoczesnym mieście taki konflikt, znałem takie obrazki jedynie z grania w battlefielda i nie sądziłem, że coś takiego w ogóle będzie możliwe. Nie byłem z tych co pisali, że haha jaka wojna w 21 wieku? Ale oblężenie Kijowa? Niemal z dnia na dzień? Abstrakcja. Moje pojmowanie świata zmieniło się w ciągu ostatnich dni

#wojna #ukraina
  • 4
  • Odpowiedz
@Godfather1946: Sądziłem że działania wojenne nawet nowoczesne zamkną się w jakichś średnio cywilizowanych obszarach, ewentualnie konflikt Chiny-Tajwan za wiele lat będzie pierwszym nowoczesnym miejskim konfliktem tego typu
  • Odpowiedz