Wpis z mikrobloga

Siema, moja mieć pytanie. Chcemy z dziewczyną w nowym domu założyć sobie neostradę (proszę bez linczu ale na zadupiu którym mieszkamy tylko neo się sprawdza). Na stronce napisali, że obowiązuje +10zł miesięcznej opłaty za modem (livebox). Sytuacja wygląda tak, że w domu u rodziców w którym wcześniej mieszkałem mamy dwa liveboxy, z czego używany jest tylko jeden. Czy mogę przy zakładaniu odmówić modemu i zaaplikować sobie ten stary, czy to tak nie działa? W sensie czy dany modem MUSZĘ mieć na swojej fakturze/umowie czy mogę połączyć się z dowolnego? #neostrada #pytaniedoeksperta #komputery #internet #orange
  • 11
@fernando-zdrajca: ja się tam nie znam na ofercie, ale cena modemu jest uzależniona pewnie od wysokości abonamentu i okresu lojalki. wybierz te dwie opcje, a potem zastanawiaj się nad ewentualnym tanim modemem.
@fernando-zdrajca: To już zależy czy router ma mieć jakieś super funkcje (domyślam się, że nie). To jest mieszkanie czy domek jednorodzinny? Routery maja swój zasięg, w mieszkaniu przeważnie starcza jeden jakiś tani znanej marki. Jeżeli mamy domek piętrowy, to trzeba się zastanowić i kupić albo 2 tanie z funkcją broadcastu, albo jeden drogi. Mi został wciśnięty jakiś tp-link za 180zł, że niby super zasięg, a i tak musiałem dokupić innego tp-linka