Wpis z mikrobloga

Myślę że powoli Putin zaczyna żałować tego ataku na Ukrainę, miało być szybko, a jest coraz ciężej i coraz więcej strat wizerunkowych, politycznych i pieniężnych, cały cywilizowany świat odwrócił się od Rosji. Jak się teraz wycofa to nawet jego najwięksi przydupasy zaczną się od niego odwracać i uważać go za słabego. Putin jest teraz między młotem, a kowadłem.

#wojna
#rosja
#ukraina
  • 27
  • Odpowiedz
@lIENll: sił Rosyjskich do Ukrainy przybywa, powoli przełamią ich defensywę. Wydaje mi sie ze Kreml dobrze wiedzial co bedzie sie dzialo i sie na to przygotowali, ale na pewno nie spodziewali sie takiego oporu. Czas plynie na korzyść Ukrainy. Oby udalo im sie bronic jak najdłużej i nie dali obalić rządu. Po jakims czasie Putin byc moze bedzie musial odpuscic.
  • Odpowiedz
@Fiba00: Nawet jak zajmą Ukrainę to będą szerokie działania partyzanckie. Straty ponoszą i poniosą olbrzymie. Zgoda, że Putler się nie wycofa bo wyjdzie na miętusa, a u ruskich oznacza to polityczne samobójstwo. Jedyna nadzieja, że ktoś u niego coś z nim zrobi.
  • Odpowiedz
@lIENll: I jest to przerażające, bo nie wyobrażam sobie, żeby ktoś taki jak on się poddał, honor by mu nie pozwolił, a człowiek postawiony przed ścianą zdolny jest do różnych rzeczy...
  • Odpowiedz
@lIENll: Obstawiam wojnę domową w Rosji, Putin tak łatwo nie zejdzie z carskiego tronu. Ale to już jest ich wewnętrzna sprawa (i Chin oraz republik)
To co się teraz dzieje zaskutkuje takim zacofaniem ekonomicznym, technologicznym i militarnym Rosji, że się bez wojny domowej nie obejdzie.Same systemy przeciwlotnicze które ma dostarczyć NATO pozbawi ich całego latającego żelastwa jakie mają. Śmiejemy się z malowanych kredą wyrazów sprzeciwu Unii a sama Rosja wyznacza drogi
  • Odpowiedz
@lIENll: a mi się wydaje, że to jakiś przygotowany teatr dla gojów. Nagle się skończyła pandemia i mamy na celowniku wojnę. Śmierdzi na kilometr ale dowiemy się pewnie dopiero za kilka miesięcy.
  • Odpowiedz