Wpis z mikrobloga

@masqu88: pod koniec sierpnia mi założyli skrzynkę. Liczników nie mam do tej pory (w głownej mierze, Tauron tlumaczy to tym, że wykonawca nie złożył jeszcze papierów) i to nie jest odosobniona sytuacja. Na szczęscie moge spokojnie poczekać.
@JohnyArkad:ok to może będziesz wiedział:
- składam papiery i ile czekam na założenie skrzynki?
- po założeniu skrzynki jaki mam czas na założenie licznika?

Chodzi o to że wiem że to wymaga dużo czasu a chcialbym uzbroic działke w skrzynke i prad wiec pewnie licznik.
Problem w tym że obecnie nic nie będe wykonywał na tej działce, zadnego domku, zadnej instalacji.

Czy można założyć skrzynke z licznikiem i poprostu nie korzystać?
@masqu88: U mnie było to tak: koniec grudnia 2020, podpisanie umowy. W czerwcu 2021 telefon od wykonawcy z potwierdzeniem planu umieszczenia skrzynki. Montaż pod koniec sierpnia. A liczniki... no to juz zalezy od wykonawcy i rejonu (podkrakowska gmina), masz jeszcze odbiór w międzyczasie zrobić instalacji przez elektryka. Także, jak widac u mnie ciągnie się rok. Może było by szybciej jakbym przycisnał na nich, ale z takich samych powodów jak Twoje, mi
@JohnyArkad: no ale piszesz ze jeszcze odbior w miedzyczasie zrobic instalacji przez elektryka.

jakie instalacji jak ja nic tam nie bede miał podlaczone :D chodzi mi o sama skrzynke z licznikiem i nic wiecej.
Też malopolska :)

a ile CI policzyli? Ile KW brales?
@Bad_Wolf: no dlatego chcialbym zacząć już teraz. Ale nie wiem jak to jest rozwiązane gdy nic nie będize na działce czyli odbioru prądu. A jak mirek wspomnial wczesniej potrzebuje odbior instalacji przez elektryka oO
@masqu88: bo czasem robią coś innego i jednym strzałem ogarniają cały kawałek bo tak barzdziej się opłaca niż później specjalnie to robić, ja tak miałem np.

Przyszło 2 gości od "elektryków" i zapytali czy zgodzimy się przez drogę wewnętrzną na przepuszczenie linii do innych działek a oni postawią skrzynki.
@masqu88: to co Ci podałem to najprostsze rozwiązanie. Możesz kombinować jeszcze z placem składowym czy czymś takim ale wtedy wpadasz w C i płacisz za prąd jak za mokre zborze.
@Bad_Wolf: no ale ja nie chce kombinować xD chce postawić legalnie normlanie skrzynke z licznikiem na dzialce z ktorej bede korzytal moze za 2 lata.
a z racji tego ze trwa to długo to chcialbym zaczać wczesniej ogarniac temat przyłącza.
@JohnyArkad: ok, u mnei z tego co wiem to jest ok 30m od słupa do granicy działki. Ale wiem ze do 200m niema dopłat żadnych :) okej czyli wsumie musze pytac w Tauronie jak uzbroic działke bez robienia jakiejkowiek instalacji odbiorczej na działce.
jak uzbroic działke bez robienia jakiejkowiek instalacji odbiorczej na działce


@masqu88: Postawią ci skrzynkę przyłączeniową ale licznika nie założą dokąd nie bedziesz miał odbioru instalacji. Chyba że chcesz na budowę prąd to zakładasz rozdzielnice tymczasową i podpisujesz umowę na prąd budowlany ale to na tyle drogo wychodzi abonament że większość kombinuje jak może żeby nie podłączać budowlanego.