Wpis z mikrobloga

@Eoon:

idziesz na bitwę w której wcale nie musisz ginąć dajesz sie zabić?


O takiej sytuacji to mogę sobie myśleć jako Polak gdy atakują dom mojego sąsiada a nie mój, bo wtedy to kwestia wyboru. W sytuacji gdy mój dom jest atakowany umierałbym z uśmiechem na ustach mogąc przynajmniej zabrać ze sobą paru napastników, którzy i tak by mnie prędzej czy później zabili jeżeli nie całowałbym im stóp klęcząc na
  • Odpowiedz
@galicjanin: Z tą różnicą, że większość obrońców Westerplatte przeżyła i dostała się do niewoli, a zginęło ich tylko 15 (więc fikcją jest wiersz, że ci obrońcy "czwórkami szli" do nieba). I zadali Niemcom większe straty niż sami ponieśli (Niemcy mieli tam ponad 50 zabitych). A podczas walki o Wyspę Węży Rosjanie nie ponieśli żadnych strat. Zabijając 13 ukraińskich pograniczników. To, że Ukraińcy walczyli tam do końca, nic im nie dało.
  • Odpowiedz
To sie nazywa idiotyczne samobójstwo, pisanie o szacunku i honorze w 2022 o samobójczej smierci na wojnie to juz przeżytek, to zwykli idioci.


@Eoon: Chyba mówisz o sobie a nie o tych żołnierzach, bo twoja propaganda jest żałosna kacapie.
  • Odpowiedz