Wpis z mikrobloga

Witajcie, chciałbym zaryzykować z kupnem TV z Allegro po zwrocie, znalazłem taką ofertę gdzie jest prawdziwy darmowy zwrot, Podobno TV jest oklejony foliami jak nowy. Jeśli dobrze pamiętam to na kupowanym 2 lata temu Samsungu była naklejona taka lekko matowa folia, żeby móc poznać możliwości TV musiałem ją zdjąć.
Moje pytanie co jeśli wtedy jednak okaże się że coś będzie nie tak z tym TV i będę musiał go zwrócić. Na pewno ciężko mi będzie ponaklejać wszystko tak jakby nigdy nie było ruszane. Czy nie będę mieć z tego tytułu problemów? I czy sprzedawca może odmówić przyjęcia zwrotu?
#allegro #smart #allegrosmart #prawokonsumenckie
  • 6
@michoopro: zwrotu możesz dokonać w przypadku zakupów u przedsiębiorcy. W każdej ofercie znajdziesz zakładkę O sprzedającym – to stamtąd dowiesz się, czy dany sprzedający jest, czy nie jest przedsiębiorcą – wystarczy, że spojrzysz na dane sprzedającego. Sprzedający jest również zobowiązany do poinformowania Cię, jeśli wyłączy możliwość odstąpienia od umowy w przypadkach określonych prawem konsumenckim. Szczegółowe informacje znajdziesz tutaj: https://na.allegro.pl/kiedy-sprzedajacy-moze-odmowic-przyjecia-zwrotu-towaru
@michoopro: Jaki duży TV ? ja przerabiałem rok temu temat z 55" i nie było możliwości wysyłki kurierem bo pudełko przekraczało gabaryty i jako klient indywidualny bez specjalnej umowy nie miałem możliwości wysyłkę po rozsądnej cenie, tylko za kosmiczne kilkaset zł Sprawdzałem wszystkich #kurier i wszędzie to samo, sklep #eurortvagd stwierdził że mam odesłać na swój koszt, nie obchodziło ich że będzie mnie to kosztowało 30% ceny TV. Zwrot do ich
  • 0
@Fot-x właśnie 55 cali, ale na plus że to tv już ze zwrotu albo używany tylko że sprzedaje firma. I chcesz powiedzieć, że mimo deklaracji darmowego zwrotu w praktyce go nie będzie?
allegro_pl


@michoopro: Nie wiem, bo nie ty zlecasz kuriera, ale bardzo mnie to ciekawi, gabaryty znacznie przekraczają standardowe paczki i ciekawy jestem czy będziesz miał darmowy zwrot, zapytaj @allegro_pl i sprzedającego.