Wpis z mikrobloga

Jak Borisa za błazna uważałem tak przy tym kryzysie naprawdę zyskał w moich oczach. UK pierwsze do sankcji, pierwsze do #!$%@? Rosji choć z geopolitycznego punktu widzenia nie jestem pewien czy dla nich to tak istotne. Pytanie na ile wpływa na to afera z impreza podczas lockdownu, ale w sumie #!$%@? mnie to, "po owocach ich poznacie".
  • Odpowiedz
Trzeba podziękować Niemieckim #!$%@?, że nie potrafią normalnie zareagować. Jeszcze do niedawna większość wykopu pałowała Wiplera do tego kraju idealnego.

Wielka Brytania bardzo z rigczem


@iTuTego: nie zapominaj o Węgrzech. Które również nie potrafią normalnie zareagować i większość wykopu a przynajmniej wszystkie konserwy pałowały do nich Wiplera.
  • Odpowiedz
@Yahoo_: Ja nie wiem czy to sam Boris to podejmuje czy słucha swoich doradców a sam jest jedynie frontmenem. Sunak ma podobno niezły wpływ na kształt ich polityki bo trzęsie finansami - stąd np. decyzję o skróceniu lockdownów czy skończenia zasiłków długoterminowych
  • Odpowiedz
@MarianoaItaliano: No man rules alone. Rolą przywódcy jest słuchanie swoich doradców i podejmowanie decyzji. Jak mówię w tej chwili mnie powody gówno obchodzą. Po prostu podoba mi się postawa UK pod jego przewodnictwem
  • Odpowiedz
@imdb zastanawia mnie na ile jego kategoryczna postawa wobec Putina podyktowana jest politycznym wyrachowaniem obliczonym na poprawę, mocno ostatnio nadszarpniętego, wizerunku na potrzeby wewnętrzne.
  • Odpowiedz
@imdb: Brytyjczycy już od czasów wojny Krymskiej były największym wrogiem Rosji, nie licząc 3 lat podczas IWŚ. Bolszewików już cisnęli równo.
  • Odpowiedz
@imdb: Polityczny przewrót, gdzie na rękach UK wraca do łask UE osłabiając pozycję Niemiec i tym samym staje się wraz z Francją liderami UE. Mają szansę.
  • Odpowiedz
@imdb podobno wyłączenie Rosji ze SWIFT kosztowałoby Europę łącznie więcej niż Rosję, więc nic dziwnego, że ci, u których mogłoby to sprawić problemy gospodarcze, nie są aż tak chętni

Ktoś to porównał do ekonomicznego ataku atomowego

Więc to nie takie oczywiste, żeby się na to zdecydować

Ewentualnie oni się nie znają i wykop wie lepiej
  • Odpowiedz