Wpis z mikrobloga

Mirki szukam mądrości i wiedzy w związku z nowym Wykopem na WP8. Otóż jestem na etapie projektowania tile'a i szukam oświecenia.

Zasadniczo jak kogoś interesuje to można poczytać tutaj http://msdn.microsoft.com/en-us/library/windowsphone/design/jj662926(v=vs.105).aspx

Chciałem zrobić tak, że powiadomienia z # i "zwykłe" będą pojawiać się jako oddzielne ikonki na tile. Wszystko łądnie i pięknie ale wtedy nie da się zrobić powiadomienia na lock screen bo on potrzebuje ta ogólną liczbę z licznika. No i niestety mój super pomysł upadł.

Jedyne co mi teraz przychodzi do głowy to, że z tile'em zostajemy takim jak teraz z drobnymi poprawkami - tzn na odwrocie pod rankingiem dodam kolor tła danego rankingu i zrobię align do prawej strony.

Czyli podsumowując na wierzchu jest ikona wykopu + licznik (suma powiadomień). A na odwrocie twój avatar plus ranking.

Jeśli ktoś ma jakiś fajny pomysł to jestem otwarty na propozycję.

PS: Oczywiście to jest główny tile. Tile od linku chyba zostanie bez zmian, bo jest całkiem niezły.

#windowsphone #bojowkawindowsphone #wykopdlawindowsphone
  • 15
@jakubflorczyk: Osobiście wolałbym oddzielne powiadomienia dla # i reszty niż info na ekranie blokady. Ale ja aż takim hardwykopkiem co musi być na bieżąco nie jestem więc może dlatego. Wolę widzieć czy powiadomienie dotyczy nowego tagu czy ktoś się do mnie zwraca w komentarzu. Dla mnie bardzo ważny byłby #trybnocny w aplikacji bo właściwie tylko tego mi brakuje w obecnej wersji. Ewentualnie zakładki "Mój wykop"(chyba że jest ale jestem ślepy).
@mahometgej: Jak juz to tekst może skakać w komentarzach na mikro bo wczytuje zdjecia. Ale to tez bedzie usuniete. Zamykanie to niestety błędy - nikt nie jest idealny :P Ale jak sie coś partoli to mam wpięty system bug trackera i dostaje o tym info.
@xqwzyts: Widzisz to jest nie głupi pomysł. Tak sobie myślę, że można by dac wybór czy powiadomienia dotyczą # czy "zwykłych" czy tez sumy. A na kaflu je na tle rozdzielić. Bo ostatnio strasznie dużo tagują #windowsphone i mam po 20 powiadomień dziennie, co mnie irytuje. A tak problem by się rozwiązał bo w ustawieniach ustawiłbym sobie "zwykłe" a tylko na kaflu widdział że są jakieś tam # i wszedł w
@jakubflorczyk: to czego mi brakuje najbardziej (dzięki za włączenie ulubionych) to

1) możliwość klikania w obrazki/gify na mirko, nawet jeśli to miało by otwierać je w przeglądarce

2) jakiejs opcji na ręczne szukanie taga, teraz jak chcę dodać np. do #plywajzwykopem swój wynik, to muszę poczekać aż ktoś zapostuje jaki jest aktualny stan licznika, nie mogę tego sprawdzić "ręcznie"

no i takie mało chyba istotne, ale jednak bugi:

1. jak jest