Wpis z mikrobloga

wojna trwa i mają czas wrzucać śmieszne obrazki?


@Gienio_franio: Dziwnie, nie? Przecież ludzie od obrazków, internetów, marketingu i propagandy powinni w pierwszej kolejności trafić w kamasze i siedzieć w okopach.

Jest to jednak nowy poziom abstrakcji świata 2022 roku. Kraj został bandycko zaatakowany, a oficjalne konto tego kraju wrzuca memy na socialach. Nie krytykuję, nie oceniam, po prostu patrzę.


@jamtojest2: Kiedyś robiło się napisy na murach, teraz wrzuca się do
że słyszycie wojna i macie tylko skojarzenia z Adolfem?


@gotiman13: Bo Adolf to się w ogóle z wojną nie kojarzy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Użyli Adolfa, bo to się po prostu dobrze sprzeda. Mogli użyć Stalina, ale niestety Stalin nie kojarzy się masom tak jednoznacznie źle jak Hitler. Obrazek nigdzie nie zarzuca Putinowi nazizmu, podobieństwo z Adolfem dotyczy właśnie najechania na sąsiedni kraj i gróźb skierowanych pod
Mogą czcić nawet i szatana, ale to nie oni wzorują się na hitlerze i dążą do wojny i napadania na sąsiada.


@zen274: zawsze to ten silniejszy dąży do wojny, a nie słabszy
Jest to jednak nowy poziom abstrakcji świata 2022 roku. Kraj został bandycko zaatakowany, a oficjalne konto tego kraju wrzuca memy na socialach. Nie krytykuję, nie oceniam, po prostu patrzę.


@jamtojest2: przecież to oceniłeś. Nazwałeś to abstrakcją. Poza tym kolega wyżej ładnie wyjaśnił.

To nie jest tak że podczas wojny wszyscy są zajęci wojną i frontem.
@ZygmnuntIgthorn: @PeterGosling:
W ogóle nie zrozumieliście mojego wpisu.

Chodziło o taki znak czasów. Kiedyś wojna dla zwykłego człowieka to było coś, co dzieje się daleko, na froncie. Gdzieś tam spotykają się wojska i biją się, wiadomości docierają za tydzień albo miesiąc i są nieścisłe. Potem wojna stała się coraz bliższa. Potem konflikt na Bałkanach po raz pierwszy relacjonowały na żywo media i można było oglądać to z bliska. Dziś nie
a rządy państw wrzucają do netu śmieszne obrazki.


@jamtojest2: W ogóle nie zrozumiałeś mojego wpisu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To nie jest śmieszny obrazek. To jest obrazek propagandowy. Propaganda jest podstawowym narzędziem wykorzystanym przez każdą władzę. Zmieniło się tylko medium.

Z resztą wpisu pełna mogę się zgodzić.