Wpis z mikrobloga

Hola, tutaj #meksyk. niejednokrotnie przymierzalam sie do papryczek, teraz w koncu mam czas, by zrealizowac moje pasje( ͡° ͜ʖ ͡°)( ʖ̯) posiadam miks taki jak na zdjeciu.

Mieszkam w Toluce, na wysokosci ok 2700 m npm. W ciagu dnia temperatura dochodzi do 23-25 stopni, noca, przez wieksza czesc roku spada do ok 1-3 stopni na plusie. Gdzie ulokowac szklarenke? Czy sugerujecie, by kielkowaly w nieogrzewanym Ale slonecznym domu? (Jesli tak, to czy powinnam zainwedtowac w jakis sprzet poza szklarnia?) Czy powinnam instalowac sie w ktoryms momencie na trawniku przed domem? Jesli tak, to kiedy?

Z gory dzieki, niech moc bedzie z Wami( ͡° ͜ʖ ͡°)
#papryczki
Pobierz
źródło: comment_1645654720TQMppHxXErLncqgS00Jnnu.jpg
  • 9
@bakag_wrwar: ile trwają te spadki temperatury? Spada czasem do 0 albo niżej? Manzano u mnie w piwnicy przy ~10 stopniach i małym okienku nawet coś tam przyrastają. Są mniej wrażliwe na niższą temperaturę, a przy dojrzewaniu nawet wskazana jest spora amplituda. Z kolei owłosienie pomaga zbierać rosę. Jednym słowem górska papryczka i powinno jej tam pasować pod chmurką. Na południowej półkuli mówią Rocoto. Właśnie się zajadam zmiksowaną po połowie z malinami.
@HansLanda88: pychota! U nas maliny zbyt drogie na takie frykasy wiec ja z kolei manzano z ananasem. ( ͟ʖ)

Podesle zdjecia z targu. Tu jest rozroznienie na papryczki swieze i suszone, kazda ma inna wlasciwosc i fascynuje mnie to, ze nie znam polowy trafycyjnych sposobow na ich przyrzadzenie.

Temperatura w Toluce zmienia sie w ciagu jednego dnia od 3 do 25 srednio. W domu nie
@bakag_wrwar: Jest kilka odmian, które uprawia się w tym rejonie, m.in. Serrano. Więcej informacji znajdziesz tu https://spicytrio.com/23-mexican-chili-peppers-a-complete-guide/ Szukaj też odmian typowych dla Peru i Chile – generalnie rejonu Andów – czyli Baccatum'ów z Amarillo na czele, czy Pubescens'ów. Ostatnie najlepiej radzą sobie w takich klimatach. Tu fajny materiał do poczytania w wolnej chwili http://www.bioversityinternational.org/fileadmin/user_upload/online_library/publications/pdfs/Screening_genetic_resources_capsicum_peppers_in_their_primary_center_2007.pdf
@mike78: dziekuje Za wyjasnienie. Pytalam jednak o papryczki ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:rozumiem, se debile tp jednak nie do mnie.
Tak sie bowiem sklada ze mieszkam i pracuje tu juz jakis czas (przedtem hiszpanii ale duzo jezdzilam tu), nie moge jesc ani miesa Ani zboz (polecam poczytac o fenyloketonurii) no i zeby wzbogacoc smakowo dosc uboga diete robie sosy i