Wpis z mikrobloga

Zmagam się z ŁZS już dłuższy czas. Główny problem to sucha skóra głowy. Byłem u dermatologa, zalecił mi na początek Nizoral. Stosowałem miesiąc-dwa, nie pomógł. Zamiennik Nizax również. Potem przeszedłem na Stieprox. Było lepiej, stosowałem parę miesięcy, ale nadal problem łupieżu nie znikał. Nie wiem tak naprawdę, czy to łupież czy nie, sucha skóra głowy na pewno, nie wykluczam łupieżu przy ŁZS. Po umyciu skóra głowy jest ok, ale jak wyschnie to staje się sucha, przez co tworzą się takie płaty z łupieżem i skóra się sypie z włosów.

Skóra głowy nie swędzi, chyba, że nie myję włosów dobre parę dni. Ostatnio próbowałem przeciwłupieżowego od Natura Siberica, niestety żadnej poprawy, jeszcze bardziej sucha skóra. Najlepiej dotychczas działa na mnie szampon z biedronki za 5 zł, ale zawiera SLS, a nie chce sobie niszczyć jeszcze bardziej skóry głowy. Kupiłem też inny szampon od Natura Siberica, przeznaczony do wrażliwej skóry głowy, niestety gorzej jest niż po tym za 5 zł. Ostatnio zacząłem rozcieńczać szampon w kubku i nakładać pianę, a potem ją wmasowywać. Kupiłem również wcierkę Babcia Agafia 7 ziół oraz peeling Natura Siberica Oblepikha. Od razu chyba efektu nie zauważę, ale nie zaszkodzi spróbować. Biorę codziennie biotynę oraz witaminę D3. Dietę mam standardową, stresu też zbytnio nie mam. Włosy myję co 2-3 dni, lub wtedy, kiedy muszę.

Co polecacie w takiej sytuacji? Czytałem, że Cerkogel 30 powinien być dobry na ŁZS. Pirolam niby też okej, ale to głównie cyklopiroksolamina, a ten składnik występował już w Stieproxie, którego stosowałem i nie pomógł. Jakiś inny łagodny szampon kupić, może Insight Sensitive?

Dziękuję wszystkim za pomoc.

#lzs #dermatolog #wlosy #lupiez #dermatologia #higiena
  • 16
@Benek815: Zwykle ten sposób stosują dziewczyny z kręconymi włosami tzn. myją włosy samą odżywką zamiast szamponem. Sam ten sposób stosowałem, gdy dowaliłem skórze głowy przez Axe 3w1, który spowodował mi kur^wski łupież i po tygodniu czułem poprawę, ale masz słuszność ta metoda ma głównie wspomóc kręcenie się włosów.

Są też opcje z płukankami octowymi lub z fermentowanej wody ryżowej, które mają to same pH, co pH skóry głowy, ale nie wiem
@Benek815: Myjesz włosy co 2-3 dni? Ale zazdroszczę, ja muszę codziennie :( generalnie widzę, że mam takie same objawy jak Ty, skóra głowy mnie nie swędzi ale mam problem z łojotokiem i jeszcze do niedawna używałem nizoral i było okej, teraz od około 2 tygodni, mam dokładnie tak samo, że jak wyschną to sypie mi się łupież , ale nie płaty bardziej w stylu śniegu. Na szczęście, aż tak dużo tego
@nowy97: Wiesz co, przed chwilą umyłem włosy szamponem z Anwen do suchej skóry głowy, do tego używałem tej szczotki co wyżej podesłałem, szampon rozrobiłem sobie w takim specjalnym kubeczku i powiem Ci, że póki co jest zajebiście. Do tego po umyciu włosów poleciała wcierka, która też wczesałem ta szczotką. Możliwe, że Twoja skóra głowy przyzwyczaiła się do Nizoralu, albo ją po prostu jeszcze bardziej wysuszyłeś tym szamponem. W poniedziałek mi przyjdzie