Wpis z mikrobloga

Mirki potrzebuje porady odnośnie konfiguracji upc connect box.
Co jest spier***e w ich routerach że gdy rozpoczynam transfer z/na FTP to po 20-30 sekundach cały router łapie zawiechę i tak potrafi wisieć 3 minut nawet. Próbowałem trybu aktywnego/pasywnego, kabel/wifi... żadna różnica. Żeby nie było że to wina komputera to sprawdziłem na necie z telefonu (play i orange) i tam żadnych problemów nie ma. Poradźcie co i jak skonfigurować bo dostanę nerwicy na tą skrajną niekompetencję. Tak dla jasności wiem ze to kwestia konfiguracji bo 3 lata temu też miałem ten sam problem i miły Pan z obsługi mi to przekonfigurował, lecz teraz mam nowy router i problem siłą rzeczy powrócił. Niestety teraz pomoc jest do dupy... a że sieciowcem nie jestem to nie wiem jak to ugryźć
Ich porada:

Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz pod adresem :

https://pytania.upc.pl/?q=fact_1007314

Taką pomoc niech sobie w d
ę wsadzą...
#upc #connectbox #sieci #siecikomputerowe
  • 6
@patspa3: dzwonisz do UPC ze VPN Ci nie działa i prosisz o przywrócenie IPV4, albo ze chcesz podłączyć swoj własny router i zmienić connext boxa w bridge. Nie wiem czy są jeszcze jakieś uzasadnienia do zmiany softu.
Tak tylko operator Ci to zmieni podczas rozmowy telefonicznej.

Sprawdź proszę na routerze czy masz opcje Modem/bridge czy tam router/bridge. Jeżeli masz gdzieś takie ustawienia to masz V4 jeżeli nie to masz V6
@patspa3: mój znajomy dzwonił w tym samym celu jakiś czas temu i musiał z 4 specjalistami rozmawiać, ze jest świadomy czym skutkuje użycie bridga i czy na pewno chce to zrobić.
Jak ja dzwoniłem to typek bez żadnych pytań dobra spoko zaraz zacznie działać, dziękuje i pozdrawiam :D
@TenNorbert: To ja miałem chyba trochę więcej szczęścia od Twojego kumpla. Tak jak Ty, zadzwoniłem, 12 minut czekania na połączenie 30 sekund rozmowy z konsultantem i przestawione wszystko ;) działać jakoś działa. Nie zawiesza routera. Transfer działa stabilnie :D