Wpis z mikrobloga

@07zglosSie: Sztabek się nie kupuje bo nie da się łatwo zweryfikować ich autentyczności co może sprawiać kłopot w przypadku odsprzedaży. Jeśli już chcesz kupić złoto to zainteresuj się monetami bulionowymi.
Nikt nie jest jasnowidzem żeby powiedzieć czy kruszec zdrożeje czy stanieje przez 2 lata.
  • Odpowiedz
@pacuja: Skoro bym kupił w jakiejś mennicy to z taką sztabką również byłby problem przy sprzedaży?
I może jakies konkretnie monety polecasz? Ewentualnie może też srebrne monety?
  • Odpowiedz
@pacuja: No znowuż aż tak nie teoretyzuj. sztabki LBMA pchniesz bez problemu (albo mam niezłego farta) u sprawdzonego dilera który nie jest jakimś nieznanym lombardem przy budzie z kebabem, a takie combibary które da się w razie "W" połamać na 1gramowe sztabki to moim zdaniem spoko opcja. Ta mantra o monetach bulionowych też już trochę nudzi. No można sobie monetę zmierzyć linijką i dzwięku posłuchać no. ale są też wagi magnetyczne
  • Odpowiedz
@07zglosSie: Zależy co planujesz. Jeśli masz większą ilość gotówki i chcesz ją uchronić przed utratą wartości na dłuższy okres czasu to ja kupił bym 1 uncjowe monety złote (w tej chwili około 8000pln/szt), dodatkowo w razie "w" warto mieć trochę 1 uncjowych srebrnych, którymi da się normalnie płacić bo ich wartość w tej chwili to około 120pln/szt.
  • Odpowiedz
No ja raczej rozpatruję opcję że może być konieczność sprzedawania na bazarze za budą z kebabem.


@pacuja: co kto lubi. Ja bardziej rozpatruję, że choć nie chcę, będę musiał połamać to złoto kiedyś i kupić za to chleb dla rodziny albo wolność, sprzedaż monety na bazarze to iście komfortowa opcja

@07zglosSie: Moim zdaniem nie ma sensu gryźć kredensu. Kupisz teraz z marżą >> prawdopodobnie zloto będzie w trendzie bocznym przez
  • Odpowiedz
będę musiał połamać to złoto kiedyś i kupić za to chleb dla rodziny


@LuckyLuke_2776: Na takie zakupy są właśnie srebrne monety. Warto wziąć pod uwagę że nasz socjalistyczny rząd może zdelegalizować złoto jak to już miało miejsce w przeszłości (zresztą nie tylko u nas, nawet w ostoi demokracji USA taka grabież miała miejsce) nie pozostanie ci nic innego jak sprzedaż za budą z kebabem ...
  • Odpowiedz
prawdopodobnie złoto będzie w trendzie bocznym przez dwa lata


@LuckyLuke_2776: aktualnej gospodarki światowej nie da się do niczego przyrównać, ten trend boczny to totalnie randomowa opcja. Równie dobrze za miesiąc gospodarka zrobi fikołka i wszystko poleci w dół albo w górę ;).
  • Odpowiedz
Warto wziąć pod uwagę że nasz socjalistyczny rząd może zdelegalizować złoto


@pacuja: To kolejny mit, rząd obecnie wcale nie musi sięgać po pieniądze obywateli w ten sposób, robi to pośrednio chociażby obecnie emitując obligacje skupowane przez bank centralny. poza tym, ja swoje złoto już dawno dałem na tace a i zabrałem na kajaki i wpadło do jeziora no pech ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

aktualnej gospodarki światowej nie
LuckyLuke_2776 - > Warto wziąć pod uwagę że nasz socjalistyczny rząd może zdelegalizo...

źródło: comment_1645625198c4AmKM6PeoLSwYrSiXyvPn.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Na takie zakupy są właśnie srebrne monety.


@pacuja: To ja tylko dodam, bo zapomniałem jeszcze napisać o tym srebrze, że to nie jest to samo i to nie jest tańsze zloto. Bardziej skorelowane jest z rynkiem surowców i indeksem produkcji ze względu, że większa jego część wykorzystywana jest w przemyśle. Na srebrnych monetach pojawiają się tzw. milk spoty. które z kolei nie grożą złotu, a które niosą większe ryzyko braku możliwości
  • Odpowiedz
@LuckyLuke_2776: No ale ja nie traktuję srebra jako metalu do przechowania wartości ale jako środek płatniczy w razie "w". Po prostu takie 100szt srebrnych monet jest stosunkowo tanie, a może to być właśnie te 100 bochenków chleba dla rodziny. W ogóle nie rozpatruję srebra jako lokaty.
  • Odpowiedz
trochę 1 uncjowych srebrnych, którymi da się normalnie płacić bo ich wartość w tej chwili to około 120pln/szt.


@pacuja: nie da się normalnie płacić. Idź spróbuj kupić 4pak browarów i spróbuj dać 1oz srebra za to.
  • Odpowiedz
@Nie_jezdze_taksowkami: A to jest chyba wynikiem zubożenia społeczeństwa, ludziom się w głowie nie mieści że coś wielkości 5 złotówki może być warte 8k. Po prostu jesteśmy tak biedni że większość społeczeństwa nigdy nie widziała 1 uncjowej monety nie mówiąc już o możliwości potrzymania w ręku, obejrzenia z bliska, posłuchania dźwięku.
  • Odpowiedz
@pacuja: no właśnie, bingo! Czyli w Polsce nie da się płacić srebrem, ani tym bardziej złotem. A mieszkamy w Polsce, więc musimy dostosować się do realiów polskich. Złoto służy do przetrzymywania wartości. To nie XIX wiek, gdzie każdy wiedział jak wyglądają srebrne i złote monety. Do sytuacji awaryjnych lepiej mieć gotówkę i bilon w PLN i ewentualnie trochę dolarów. No i zapas żarcia.
  • Odpowiedz
@pacuja: no niestety tak :( xD ale poptrz z drugiej strony: lepiej w razie jakiegoś kryzysu zapłacić 20 zł banknotem za chleb, niż uncją srebra za 120 zł, albo tym bardziej krugerrandem za 8 koła xD
  • Odpowiedz