Wpis z mikrobloga

@bootboi: ty masz umysł 12 latka jeśli myślisz, że dodanie do wojska 100 tysięcy żołnierzy, którzy nie chcą tam być i średnio cokolwiek ogarniają daje jakąś przewagę w dzisiejszej wojnie xD
  • Odpowiedz
@Himre: Rozwiniesz myśl, czy może jesteś kolejnym wykopkiem, któremu feminizm ubzdurał się z mizoandrią bo przeczytał kilka tweetów jakichś niezrównoważonych osób i obrał je ambasadorkami feminizmu?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@BIALYBUREK: Nie byla. Chyba ze zaczniemy sie oklamywac, ze swiat bez wojen jest mozliwy i najazd potencjalnego agresora odeprzemy apelami o prawa czlowieka. No ale to wtedy musielibysmy miec umyslowosc na poziomie 12-latka lub po prostu lewicowe poglady


@bootboi: Dopóki na świecie będzie zacofane prawactwo, ze swoimi nacjonalistycznymi poglądami niestety będzie tak jak piszesz. Nie mogę się doczekać gdy ten sztuczny twór jak narodowość się skonczy i ludzie
  • Odpowiedz
@Phyrexia: to jeszcze, dodam od siebie, że stwierdzenia typu "przemoc ma płeć" jest szkodliwe i nie robi nic poza podkręcaniem nienawiści między płciami. Tak statystka jest jasna, ale sprowadzanie złożonego problemu do tego typu hasełek nie różni się niczym od tego jakby jakiś kuc krzyczał, że "przemoc ma kolor skóry" i też mógłby on podeprzeć to prawdziwymi statystykami.
  • Odpowiedz
@buc123t: Piszesz bzdury. Po pierwsze, hasło odnosi się do przemocy wywodzącej się z patriarchalnego postrzegania relacji międzyludzkich, co często przejawia się toksyczną męskością i tak bardzo gloryfikowaną jako "męską" cechą, czyli agresją i przemocą per se. Po drugie, takie są fakty. Dane wskazują jak drastyczna dysproporcja występuje pomiędzy aktami przemocy domowej. 90% to skandaliczna dysproporcja, co trzeba podkreślać.
  • Odpowiedz
@Himre: Przed chwilą pisałaś, że feminizm z jakim się spotkałaś przejawiał się w praktyce jako mizoandria. Nie rozwinęłaś wcale myśli a jedynie zaczęłaś pisać o różnicach pomiędzy płciami kwitując uwagą

szanowanie siebie nawzajem w tym świecie, a jakoś rzadko kiedy się z takimi słowami ze strony innych kobiet spotykałam


Może spotykasz się z niewłaściwymi ludźmi. Trudno mi uwierzyć, że prawie każda z Twoich znajomych jest mizoandryczką nie szanującą mężczyzn.
  • Odpowiedz
@Phyrexia: tylko, że to jest krótkie hasło, które nie nakreśla całego kontekstu, o którym napisałaś także tego, że ta statystyka dotyczy przemocy rozmianej w bardzo wąski sposób. Sorry, ale dla mnie tego typu hasła to w czystej postaci korwinizmy mające na celu przekonać już przekonanych, a tych nieprzychylnych feminizmowi jedynie bardziej zradykalizować.
  • Odpowiedz
Sorry, ale dla mnie


@buc123t: Pomyślałeś, że być może Twoje odczucia wynikają z nieświadomej solidarności płciowej, stąd Twoje oburzenie tym podaniem zwyczajnego faktu wynikającego z danych?
  • Odpowiedz
przeszkolenie wojskowe powinno być jednym z elementów edukacji, którego celem jest zmniejszenie ryzyka zgonu obywatela w trakcie wojny. Lewaczka chciała zabłysnąć, wyszło jak zwykle.


@Manah: Pozwól, że sam zdecyduje co jest dla mnie dobre, a co nie.
  • Odpowiedz
  • 4
@BIALYBUREK bo Maja ma sporo rozsądnych poglądów, tylko na wykopie lądują te najbardziej kontrowersyjne i głupie. Ale mało kto potrafi się wysilić żeby obejrzeć jej streamy (są raczej średnio ciekawe) czy coś poczytać.
  • Odpowiedz