Wpis z mikrobloga

Ukradzione z grupy na FB. Uważajcie na zakupy na Allegro!
Komentarz to wypowiedź oficjalnego pracownika allegro.
Wyobraźcie sobie, że bot #allegro łączy waszą ofertę z innym produktem. Klient kupuje, otrzymuje nie to co zamawiał, wystawia negatyw i allegro twierdzi, że to wasza wina.
Dla tych co się nie orientują allegro wprowadza produktyzację czyli docelowo żeby móc wystawić swój przedmiot musisz go dopisać do istniejącego produktu w ich bazie(utworzonego przez innego sprzedawcę) lub stworzyć nowy. Identyfikacja odbywa się po EAN. Usunie to problem mnóstwa dubli. Jednak allegro mimo że wprowadza kolejne progi produktyzacji, które musisz mieć czyli 10%, później 30% to stwierdziło że zrobią bota który będzie sam łączył oferty z produktami bo niby podobne. Tytuł produktu jest na górze, a tytuł oferty po prawej na komputerze lub na telefonie pod zdjęciami. Tak się żyje na tej wsi. Kupujcie uważnie jeśli chcecie szybko załatwić sprawę. Chociaż na allegro miało być szybko i przyjemnie, a nie upewniać się czy dobrze kupujesz. W komentarzu kolejna sprawa.
#ecommerce #heheszki #bekazallegro
atencjon - Ukradzione z grupy na FB. Uważajcie na zakupy na Allegro!
Komentarz to wy...

źródło: comment_1645601781I6AD3ke8APSdmJfpTHn3uQ.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
@atencjon: ale mnie jako klienta ta produktyzacja #!$%@?. szukałem w niedzielę osłony pod silnik do samochodu. przez to ich głupie łączenie, to się gubię gdzie mam tytuł od gościa, a gdzie nazwę produktu i co i jak. Łączyło jako jeden produkt osłony z ABS i z HDPE. Albo połączył osłonę do diesla (plastik 50x70cm) z osłoną do benzyniaka (plastik 30x70cm). Zajoba można dostać.
  • Odpowiedz
@CherryJerry: dokładnie allegro samo łączy na siłę produkty nawet jeśli przy wystawianiu odznaczysz, że chcesz połączenie. I to również wtedy gdy spełniasz ich wymagania dotyczące tego, że daną ilość produktów musisz mieć podpiętą do produktyzacji. I co lepsze miałem przypadki, że przy wystawianiu odznaczam produktyzacje, później dostaję maila, że połączyli automatycznie, wchodzę kolejny raz odznaczam, wchodzę po dwóch tygodniach patrzę a produkty znowu podłączone tym razem już nawet bez maila
  • Odpowiedz
@atencjon: zrób o tym znalezisko bo to co odwalają to nawet nie mam pytań. Wciskają na silę tą produktyzację dobrze wiedząc o tym, że niektórych klientów wprowadzają w błąd. Wygląda to tak jakoby grupka programistów miała konkretny termin żeby oddać ten syf na produkcję z myślą, że jakoś to będzie... masakra
  • Odpowiedz
  • 1
@allegro_pl i nikt wam nie zgłosił, że poprawiając nazwę produktu muszę użyć maks. 50 znaków mimo że tytuł który sami sobie stworzyliście na postawie błędnych parametrów jakiegoś sprzedającego z garażu, ma tych znaków więcej...
  • Odpowiedz
@allegro_pl #!$%@?, zgłosiłem wam błąd, że w katalogu jest stworzone 10 sztuk i nie da się stworzyć aukcji z 1 sztuką, bo wiąże produkt automatycznie. Wprowadzacie tym samym kupujących w błąd. Tam gdzie niedawno była nazwa produktu i tytuł aukcji teraz po zmianie layoutu jest nazwa z katalogu. Klienci myślą, że kupują np. 2 sztuki, mimo, że w opisie aukcji wyraźnie jest zaznaczone, że aukcja dotyczy 1 sztuki. Wasz support zarówno
  • Odpowiedz