Wpis z mikrobloga

Dobra, przyjechała w końcu (v2 na płycie 4.2.2), trochę się pomęczyłem ze składaniem. Robiłem wszystko wg jutuba i w sumie coś tam się rusza, jeździ, pokrętłem się da sterować, wypoziomowałem blat po długich walkach (o dziwo po nagrzaniu trzeba go było poprawiać).

Teraz zanim zacznę drukować, mam trzy wątpliwości:
1. Na filmiku gościu pokazuje, że naciskając lekko palcem oś góra-dół powinna ona swobodnie dać się przepychać. No u mnie się da, ale trzeba włożyć w to trochę siły - da się palcem, ale na pewno nie "swobodnie"

2. Z powyższym może być związane drugie - wg filmu, rolki powinny się swobodnie obracać i powinno się to dać wyregulować. No więc rolki po prawej (na osi góra dół) się obracają swobodnie. Natomiast te po lewej (gdzie jest cały ekstruder czy coś tam), to jednak mam problem. Mogę je regulować śrubą z "całkowicie nie do ruszenia" do "coś tam się obróci jak się uprzesz i MOCNO naciśniesz". Nie ma tutaj mowy, żeby ta od strony blatu dała się "luźno obracać". Odczucia są takie same i na górze i na dole, więc pion raczej mam tak samo. Nie widzę tutaj innego sposobu na regulację tego docisku. Tak ma być, czy to są jakieś inne sposoby?

3. Przesuwanie blatu przód-tył powoduje, że na środku łapie stopa. Nie jest to luźne jak "lewo-prawo" głowicą. Na środku jest wyczuwalne przyhamowanie w pozycji całkiem "po środku", ale jedzie dalej. Nie wiem czy to jest by design, czy też jest coś nie tak?

Drukarka spokojnie się przestawia w auto home, da się ruszać pokrętłem w każdą stronę i jeździ. No ale, jak ktoś mówi "płynnie i swobodnie", a u mnie tak nie ma, to nie wiem czy czegoś nie pokopałem, czy coś szlifować trzeba ;)
#ender3
  • 4
  • Odpowiedz
  • 1
@RRybak: ja miałem właśnie problem z regulacją drugiej strony. Jedne rolki chodziły gładko a drugie trzeba było użyć sporej siły . Nie byłem w stanie tego wyregulować - os z podczas pracy zawsze się przekaszała przez różnicę w pracy - #!$%@? zamówiłem dodatkową os z na silniku i jak ręką odjął wszelkie problemy
  • Odpowiedz
@Drill: czyli nie ma co zaczynać druku, póki tego nie wyreguluję, bo się rozdupczy? Kurna, nie uśmiecha mi się dokładać kasy już na starcie, a niestety to z banggooda, to nie ma jak sensownie zwrócić :/
  • Odpowiedz
@Portier-Harry_Portier: @Drill: to tak tylko informacyjnie. Zdemontowałem górny profil i odpiąłem sprzęgło. Rolki chodzą płynnie i bez problemu. Opór wraca po podpięciu sprzęgła i silnika.
Postanowiłem wydrukować testowo pudełko zdobione dla dzieciaka. Wyszło idealnie równiutko. Czyli chyba jednak tak ma być :)
  • Odpowiedz