Wpis z mikrobloga

Cześć, możecie polecieć jakieś źródło światła led z gwintem gu10, coś powyżej 600 lm, kąt padania więcej niż 100°. Wybór jest ogromny, a ceny różny i to nie pomaga. Barwa najlepiej aby było coś pomiędzy 2700k a 4000k, bardziej w stronę 2700k. Nie chodzi aby było najtansze czy najdroższe, ale aby było porządne, nie piszczało, nie pękało i wybuchało. Po prostu liczę, że ktoś ma sprawdzone marki, które poleca.

#led #remontujzwykopem #oswietlenie #remont
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Chajtek: Lumiled ma tanie źródła GU10 opisane jako kąt 120 stopni, dociągają do 580lm: https://leddo.pl/zarowki-led-lumiled.html?c2c_zarowki_led_trzonek=7373

Nie mówię, że polecam. Dla testu kupiłem kiedyś jedną sztukę odpowiednika takiej, tyle że MR16 czyli niskonapięciową bez wzbudowanego zasilacza. I szczerze mówiąc to był moment, kiedy wyleczyłem się z takiego bacznego poszukiwania kątów >100°. Tak szeroki kąt jest tam uzyskiwany przez rozproszenie mlecznym kloszem. Jeśli mam być szczery, to porównując z OSRAMem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Chajtek: ja zamontowałem najjaśniejsze z Leroy i można tam przeprowadzać operacje na otwartym sercu xD nie wiem po co ludzie sobie tak komplikują życie, to tylko żarówki
  • Odpowiedz
  • 0
@BajerOp no właśnie nie do końca, bo ledowe żarówki mogą migotać - tak bardzo szybko, niezauważalnie dla ciebie, ale Twoje oko już to wyłapuje. W skrajnych przypadkach takie migotanie może powodować bóle głowy czy nudności. Przy tradycyjnych żarówkach taki efekt nie występował
  • Odpowiedz