Wpis z mikrobloga

tl;dr


mirki mam problem: tydzień temu jakiś koleś napisał mi sms "witam. czekam nadal na pieniądze. przez internet odnalazłem ten nr. nie będę więcej czekał", nie wiem o co chodzi, więc spytałem o jakie pieniądze chodzi. on na to: "Te, które miałeś mi przesłać w piątek za wpłatę na skrill." spytałem co to jest skrill, on odpisał "Bartek Janczyk, tak?" to nie ja więc odpisałem nie (imie się zgadza, nazwisko nie). no i nic więcej nie napisał. później mi napisał na maila: "I co, zapomniałeś chyba o czymś? Myślisz, że się dam tak łatwo wyrolować? Jak dzisiaj nie otrzymam pieniędzy zgłaszam wszystko i to nie będzie problem Cię znaleźć.", następnie "Wszystko zostało zgłoszone. Twoje gadu-gadu, jakbyś nie wiedział moneybookers również ma Twoje dane. Jesteś na paru forach, wiem gdzie mieszkasz, ile masz lat. Naprawdę myślałeś, że Ci to ujdzie płazem? Chciałbym bardzo zobaczyć jak mamusia dowiaduje się, że jego kochany synek kogoś oszukał i to na nie małe pieniądze. Już teraz nie masz odwrotu bo na pewno dostaniesz wezwanie na komendę. Pozdrawiam i mam nadzieję, że pieniądze się przydały." odpisałem mu, że to pomyłka, on do mnie "Nie udawaj głupiego kolego. O to, że podszyłeś się pod użytkownika forum zarabiam.com, żeby wyłudzić ode mnie ponad 150zł na skrill/moneybookers. Wszystkie dane zostały przekazane policji. Pozdrawiam", po tym napisał: "Dziecko...to, że ledwo skończyłeś 18lat. Podajesz swoje dane w internecie. Myślisz, że tak ciężko Cię będzie znaleźć? Nie oszukuj już więcej. Taka dobra rada od starszego." odpisałem mu "powtarzam jeszcze raz, nie wiem o co chodzi. jeśli Pan dalej będzie mnie oskarżał o coś, czego nie zrobił zgłoszę to na policję" a on na to "Proszę bardzo to zgłaszać i nie rób z siebie durnia Bartku Janczyku ". ostatni mój email do niego: Nie nazywam się Bartek Jańczyk. Nie wiem jak Pan znalazł ten mail, po wpisaniu w google tego imienia i nazwiska razem z emailem nie wychodzi nic. Jeśli Pan szuka Bartka Jańczyka to tu jest cały wybór: https://www.facebook.com/search/results.php?init=quick&q=bartosz%20Janczyk&tas=0.20144317019730806 "

i więcej maili na razie nie było.

co zrobić z tym? wydrukować i iść na policję?

nie mam pojęcia, jak powiązał mnie /mój nr tel. i email/ z owym Bartkiem Janczykiem, po wpisaniu w google nic nie wychodzi.

może ktoś obserwujący #policjazwaletem doradzi?

#prawo #policja
  • 15
@ktoosiu: Znając polską policję jeśli to zgłosisz sam będziesz miał jeszcze gorszy problem, bo policja zacznie Cię prześladować skąd masz ten telefon/maila, skoro ktoś kto Cię zgłosił za oszustwo twierdzi, że ten telefon/mail powinien należeć do innej osoby. Olanie tego to najlepsze wyjście.