Wpis z mikrobloga

@Mati_45
Tak średnio bym powiedział. Co prawda rośliny sobie żyją, ale za bardzo nie chcą rosnąć. Wypuszczają jakieś pojedyńcze liście nowe, ale tak jakoś bez szału. Natomiast ta starsza roślina z której pobierałem liście już dawno odrobiła z nawiązką to co z niej ucialem.
Swoją drogą jak to się stało, że piszemy w moim wątku sprzed 2 lat? ( ͡º ͜ʖ͡º)
potatowitheyes - @Mati_45 
Tak średnio bym powiedział. Co prawda rośliny sobie żyją, ...

źródło: temp_file6770478346598384818

Pobierz
@potatowitheyes: najpierw trafiłem na zdjęcie epipremnum, rosnące na klatce schodowej, sięgające kilka pięter w dół ;D Potem zacząłem szukać informacji, aż trafiłem tutaj :)
A warunki mają takie same, jak roślina macierzysta? Korzenie miały wystarczająco rozwinięte przy sadzeniu?
@Mati_45: Właśnie korzonki miały jeszcze niezbyt rozwinięte jak je wsadziłem do ziemi, więc początkowy brak przyrostów tłumaczyłem sobie tym, że roślina najpierw nadrabia sobie korzenie i dlatego nie widzę efektów. Jednak minęło już dwa lata i nadal bardzo wolno rośnie.
Jeśli chodzi o warunki, to wydaje mi się, że te moje sadzonki mają nawet lepsze warunki od rośliny macierzystej. Są w pomieszczeniu od strony południowo-zachodniej, mają dosyć sporo światła. Natomiast roślina