Wpis z mikrobloga

  • 12
785 + 1 = 786

Tytuł: Pink Floyd. Prędzej świnie zaczną latać
Autor: Mark Blake
Gatunek: biografia, autobiografia, pamiętnik
Ocena: 9/10
ISBN: 9788363248550
Tłumacz: Jakub Michalski
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Liczba stron: 560
NIe jestem wielkim fanem Pink Floyd, przed przeczytaniem książki znałem tylko najpopularniejsze albumy. Nawet się zdziwiłem, że zespół wydal ich całkiem sporo na początku swojej działalności. Ale zostawmy tworczosc zespołu i skupmy się na książce. Po pierwsze jest to rzetelna biografia grupy, nie obraz każdego muzyka na tle zespołu. Oczywiście dowiemy się bardzo dużo o każdym członku zespołu ale bardziej z fragmentów ich wypowiedzi i wypowiedzi innych o nich. Według mnie najważniejsze jest dokładne przedstawienie losów grupy, od początków w Cambridge, poprzez kolejne albumy, sławę, pieniądze i kłótnie do rozpadu i częściowego, ale jednak pojednania. Poznamy okoliczności powstawania każdej płyty i osoby, które były zaangażowane a prace nad nimi jak i następującymi koncertami. Jest bardzo dużo nazwisk i można się w tym pogubić. Odnoszę wrażenie, że autor za wszelka cenę chciał się trzymać faktów, żeby nie narzucać swojego punktu widzenia czy punktu widzenia jednego z muzyków na trudne relacje w grupie. To się na pewno udało i stad min moja wysoka ocena. Swietnie rownocześnie słuchać jakiegoś albumu czytając jak powstawa :)
Dla fanów Pink Floyd lektura obowiązkowa ale myślę ze spodoba się każdemu kto lubi rocka i jego złote czasy z lat 60,70,80. Gorąco polecam.

#bookmeter #biografiabookmeter #autobiografiabookmeter #pamietnikbookmeter
kanciak12 - 785 + 1 = 786

Tytuł: Pink Floyd. Prędzej świnie zaczną latać
Autor: Mark...

źródło: comment_16455435471XlDGkBDZ75bU02DEd9Rj6.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz