Wpis z mikrobloga

#holandia

Czy GP (lekarz rodzinny) można normalnie zmieniać po jakimś tam czasie? Chcę isć pierwszy raz do lekarza, ale do swojego najbliższego nie mogę się zarejestrować bo mają full i mam zadzwonić za kilka tygodni.... Chcę więc pójsć do innego, ale potem się przerejestrować do pierwszego. Będzie z tym jakiś problem?
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@abcdefghijklmn8: nie sadze. Chociaz mnie nie chcieli zarejestrowac w jednym miejscu bo mieszkalem za daleko podobno. Szukalem GP z angielskimi lekarzami bo moj czarny szaman mnie tak #!$%@? ze poszla skarga do głównego oddzialu NHS. Na szczescie teraz u mnie sa anglicy co cos kumaja a nie wrozbici z azji i afryki. Zarejestruj sie gdzie mozesz a potem sprawdzaj co jakis czas czy cie zarejestruja tam gdzie chcesz.
@abcdefghijklmn8: Jezeli zmieniasz miasto zamieszkania, przychodnia w tym miescie, do ktorej sie zglosisz ma obowiazek Cie przyjac, bez wzgledu na jej obciazenie. Przychodnie sa oblegane i maja za duzo pacjentow, wiec nie liczylabym na mozliwosc zmiany jak juz "sie poluzuje", bo sie nie luzuje od kilku lat, a mozesz utknac pod lekarzem ktory nie dosc, ze nie ma zadnych kompetencji (niestety, to nagminne w Holandii) to jeszcze blokuje Ci wizyty u
@przepiorka: Nie mówiłem nic o zmianie zamieszkania ani o niczym, powiedziałem tylko że chcę się zarejestrować i umówić na wizytę. Usłyszałem że sorry, ale mamy full nowych pacjentów i próbować za kilka tygodni albo w innych praktykach. Wcześniej nie byłem w żadnym innym mieście ani przychodni zarejestrowany.
@abcdefghijklmn8: To idz do przychodni, do ktorej chcesz docelowo sie dostac i powiedz, ze nie posiadasz swojego GP na terenie Holandii i ze chcesz sie zarejestrowac po raz pierwszy. Beda musieli Cie przyjac. Wybierz tylko madrze, bo czasem lepiej pojsc do dobrego lekarza nieco dalej, niz miec byle kogo po domem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@przepiorka: Ten najbliższy nie jest zły raczej, dziewczyna jest tam zarejestrowana i chodzi. Dwa pozostałe dosć blisko są zagadkowe. Informacji w internecie czy opinii też za wiele nie ma. Spróbuję chyba powiedzieć, żę pierwsza rejestracja, może coś to da.