Wpis z mikrobloga

Mirki, parę lat temu przestałem ogarniać wszelkiego rodzaju kwestie techniczne PC'ów i nowości.

Mam pytanie, mam stację graficzną della z płytą główną 0k240y w której siedzi Intel Xeon E5-1630 v3 3.70 GHz. Chciałbym ten procesor wymienić na coś to dźwignie mi montowanie filmów 4k i trochę gier. Co w ten stocket wejdzie? Jak tych procesorów szukać?
Na takim x-komie widzę w kategoriach socket 1200/1700 jeżeli chodzi o i7. To jest okej?
#pcmasterrace #dell #intel #amd #komputery #procesory
  • 17
  • Odpowiedz
@Jimp: masz do zmiany płytę główną jak chcesz współczesny procesor. ile chcesz wydać, 2.5k?
zasilacz też pewnie do zmiany w sumie
  • Odpowiedz
@10129: Ah, no właśnie tego się obawiałem. To jak mam do zmiany płytę główną, to już równie dobrze bym musiał wymienić cały PC.
  • Odpowiedz
@10129: GPU to co trzeba to ciągnie. Gorzej jeżeli chodzi o podgląd, wtedy nawet na 1/4 się krztusi. 4k jakiegoś głupiego go-pro czy innego telefonu to żre aż miło. Daje radę nadal.
Niestety jak kupiłem porządną cyfrówkę, to już nie jest tak miło.
  • Odpowiedz
@Jimp: Jezeli na tym zarabiasz to wiesz ze czas=pieniadz, co z tego, ze cos ogarniesz w godzine, jak pozniej wypluwanie tego zajmuje kolejne 4. Tutaj minimum jakis nowy i7, 64gb szybkiego ramu, do tego wydajne dyski (o tym sie bardzo czesto zapomina), jak na tym nie zarabiasz to coz... podstawowy nowy i5 powinien byc juz zauwazalnie szybszy od tego co masz.
  • Odpowiedz
@Jimp: FPSow Ci raczej od zmiany platformy nie przybedzie a czy warto wydawac minimum 2,5k to juz musisz sam zadecydowac ;)
Jak pracowalem przy edycji to sprzet szedl do wymiany co 2-3 lata - bo nowa generacja potrafila skrocic czas renderowania o polowe... ale skoro masz "potworka" w pracy to ;)
  • Odpowiedz
@emissary: No, na ten moment postaram się doszlifowywać warsztat w domu na trochę mniejszych rozdzielczościach, a w pracy pracować. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dzięki za pomoc!
  • Odpowiedz