Wpis z mikrobloga

@wa041: Sankcji Putin sam mówił, że oczekuje i się ich nie boi, od miesięcy go tym straszą i jest przygotowany. A takiego zagrania raczej się nie spodziewa
@skawina: Nie mówię, że nie. Ale Putin też podjął ryzyko. Jasne, jak do tej pory zachód zawsze tylko mówił i groził palcem, ale jednak ryzyko podjął.
@maxer1892: Była albo nie była. Putin póki co to maksymalnie jest "potępiany" i dlatego robi było nie było co chce. A byłaby to znacznie wyraźniejsza odpowiedź zachodu niż sankcje
@wa041: Spodziewałbym się właśnie wbrew pozorom pokojowej formy reakcji Rosji.
Całkiem prawdopodobne, że się mylę ale to i pewnie dlatego leżę na kanapie zamiast lecieć na pilne posiedzenie NATO :)
@AshtarPL: No może nie oni konkretnie ale owszem, to grozenie sankcjami i ewentualnie wprowadzanie jakichś lol-sankcji pozwala Putinowi robić co chce i testować dalej na ile może sobie pozwolić. A on sam mówił wiele razy, że nie chce Ukrainy w NATO. Czemu? Bo (jak zaslyszalem/zaczytałem) za blisko jankesom by było do Moskwy. A konkretnie ich rakietom.
@wa041: ja wiem że różowe paski nie są mocne w myślenie, ale ty już przesadzasz.
Bo Putin, wielki Putin król i władca, chce wojny. To dlaczego tej wojny jeszcze nie ma? Bo gra, a że wygrywa to zasługa takich przychlastów właśnie.
Dobrze wiedzieć że w przypadku wojny wypniesz się i oddasz bez walki.