Wpis z mikrobloga

Ostatnio na tagu #ukraina pojawiają się tylko informacje dotyczące agresji Rosji wobec Ukrainy, doniesienia z Doniecka, ze strefy konfliktu. Chciałbym odciągnąć nieco od problemów wojennych z nadzieją, że wszystko zakończy się jakoś pokojowo.

Od dobrych kilku lat oglądam różne wydania programu "The voice" z całego świata, co być może jest spowodowane moim znudzeniem muzyką komercyjną, która na co dzień jest serwowana w naszych rozgłośniach radiowych. Prawdę mówiąc wolę posłuchać nieodkrytych talentów, a jest ich wiele, nowych wykonań znanych utworów, czy zobaczyć występy ludzi, których widzę pierwszy raz na oczy, a którzy naprawdę potrafią śpiewać.

Format "The voice" powstał w 2010 roku (był to "The voice of Holand"). Od tego czasu program ten był realizowany i emitowany w ponad 80 krajach na całym świecie. Oczywiście były to najbardziej znane wszystkim wydania z USA, UK, Francji, Niemiec, czy Polski. Ale też były programy realizowane w mało znanych, czasem egzotycznych krajach jak Angola, Mozambik, Grenlandia, Wyspy Owcze, Dominikana, Iran, Kambodża, Nepal, Pakistan, RPA.

W chwili obecnej w ukraińskim kanale 1+1 emitowany jest 12 sezon "Głosu Ukrainy" "Голос країни". W niedzielę 20 lutego, był emitowany 5 odcinek przesłuchań w ciemno. Jurorami w tej edycji jest czwórka ukraińskich artystów Nadija Dorofejewa, Swiatosław Wakarczuk, Potap , Ola Polakowa.
Co mogę powiedzieć o ukraińskiej edycji "The voice"? Jest to naprawdę zajebisty program, w którym jest bardzo wysoki poziom uczestników, bardzo dobry akompaniament "na żywo" . A jurorzy swoim dowcipem, klasą, robią naprawdę dobrą robotę. Jeżeli ktoś zna choć trochę język ukraiński, bądź rosyjski słuchając ich może się i pośmiać, wzruszyć, popłakać. Myślę, że jest to jedno z lepszych wydań "The voice", które chyba bije na głowę wydania z innych bardziej znanych krajów. O polskim wydaniu TVoP zwłaszcza z Margaret i Bednarkiem nie będę się wypowiadał.

Całość The voice of Ukraine jest dostępna na YT, można sobie obejrzeć w wysokiej jakości.

https://www.youtube.com/c/goloskrainy/featured

Może trochę denerwujące są reklamy na początku każdego występu, ale od czego jest suwak w oknie YT. Ponadto w ich wydaniu część piosenek wykonywana jest w ukraińskim języku, czasem są to melodie nawiązujące do muzyki ludowej, niemniej większość występów jest, gdzie wykonawcy śpiewają po angielsku i całkiem nieźle im to wychodzi.
Tutaj ciekawy, nieco zabawny występ , gdzie uczestnicy śpiewają po ukraińsku, ale nie powiem, całkiem fajne to się ogląda https://youtu.be/-pSwMrgA5qU?list=PL2-eZbHqKb6uMGEazqRWEOi8TOIkdZuH0&t=62

Jednym z ciekawszych występów w ciemno był występ (w 9 sezonie) Kateriny Begu, która zaśpiewała piosenkę jednego z jurorów- Dana Balana "Dragostea Din Tei", utworu, który większość z nas zna. W czasie tego występu Katerina Begu i Dan Balan zaśpiewali w duecie, a ich występ był wręcz niesamowity. Polecam obejrzeć - najpierw jest występ samej Kateriny, w dalszej części śpiewają razem. Dla mnie mega.
https://youtu.be/FsX0bk0x8ZA?list=RDCMUCi9vAi9cgLd0p6QFasW9d7g&t=146

Tutaj jeszcze jest występ czwórki jurorów z poprzedniego 11 sezonu, gdzie Dorofeeva, Monatik,Тина Кароль, Олег Винник wukonują utwór Depeszów - "Personal Jesus" - przyjemnie się to słucha, przyjemnie się to ogląda.

https://youtu.be/lLppj2Y0p4Y?list=PL2-eZbHqKb6u3oAwvjCmSvboZ8i0ZkDuv&t=10

Na koniec fotka Dorofiejewej - jednej z jurorek. Prześliczna kobieta (oczy, uśmiech), cudownie śpiewa - i gdybym się nie bał posądzenia tutaj o spermiarstwo, napisałbym, że chciałbym z nią mieć gromadkę dzieci. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#muzyka #thevoice #telewizja #muzykaukrainska #talentshow #thevoiceofukraine
źródło: comment_16454022999HaBlxjpMNxdA7uhRK3TOj.jpg
  • 4