Wpis z mikrobloga

Kiedyś byłem przeciwnikiem USA i uważałem, że świat byłby lepszy gdyby Stany upadły. Nie mogłem być w większym błędzie. USA to obecnie jedyny gwarant hamujący krwiożercze i imperialne zapędy takich krajów jak Turcja, Chiny, Rosja czy Iran. Przecież bez nich Turcy zaczęliby dokonywać kolejnych ludobójstw, Chiny napadłyby na Tajwan, Rosja zajęłaby Ukrainę, Iran lub Arabowie rozszarpaliby Izrael (choć co do tego nie jestem taki pewny). Kto miałby przejąć schedę po USA? Francja lub UK? To są tchórze, nie mają jaj i wolą z dyktatorami robić interesy. Indie? Jeszcze za wcześnie, choć potencjał mają gigantyczny i liczę, że będą stanowić mocną przeciwwagę dla Chin. Owszem, w wielu sytuacjach USA zawiodło, ale lepszy taki gracz niż żaden.
#ukraina
  • 23
@Brazylia: Upadek USA przyśpieszyłby federalizację Europy. Nie jesteśmy tak słabi jak niektórym się wydaje. Połącz potencjał gospodarczy, militarny oraz populacyjny Europy i masz jedno z największych mocarstw świata. Tylko trzeba byłoby przestać biadolić, siać defetyzm i zabrać się do roboty. Od lat USA są wkurzone na Europę, że ta ma gdzieś własne bezpieczeństwo i mają rację.
@Brazylia: Pół miliona to niewielka cena. Ameryka Południowa też jakoś sympatią ich nie daży po prostu ze względu na nasze położenie wielu uważa, że mamy zbieżne interesy. Bez tego tak miło by nie było.

Widać to było też w Syrii CIA wspierało jakieś "demokratyczne bojówki" a Ruscy dyktatora. Nie wiem jak ty ale mając do wyboru ISIS a Assada wybór wydaje się jasny.
@Brazylia: Masz całkowitą rację. Niestety są tutaj osoby, które twierdzą inaczej. Wręcz im się spieszy by powitać Rosję z otwartymi ramionami.

Niektórzy chcieliby z nimi graniczyć tak jak teraz graniczymy z Ukrainą. Chyba nie zdają sobie sprawy co by oznaczało takie graniczenie z Rosją. Już wystarczy ten obwodzik dzięki któremu skutecznie nas terroryzują jak np sprawa tarcz antyrakietowych itd.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gupio:

obaliły złego Husajna i przywróciły stabilność i pokój w regionie, na dodatek bez ofiar cywilnych.

No dobrze, że się strzelali u nich, a nie gdzieś poza ich arabskim bajzlem.
Żadne z mocarstw "alternatywnych" nie oferuje obywatelom wyższego poziomu zycia, a wręcz przeciwnie- to są #!$%@? dyktatury, czasem dodatkowo z zakusami religijnymi jak u turasów.
Federalizacja UE to najgorsze co może nas jako Polskę spotkać, bo wtedy zamieniasz się w chłopca
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wronski444: dzisiaj jestem przeciwnikiem federalizacji eu.
Ale gdyby to miało wyglądać jak początki USA, z karta praw, z gwarancją konstytucyjnego prawa do obrony, wolności słowa, wolności poglądów i działało by to na identycznej zasadzie co tam, z państwami w formie poszczególnych stanów oraz prowadzeniem federalnego języka urzędowego (angielski) i pilnowaniem granic tak żeby nie rozdawano papierów eu na prawo i lewo i wreszcie z parytetami (narodowościowymi) zapewniającymi równość głosów w organach
@Brazylia Włos mi się jeży na głowie na słuch o wspólnej europejskiej armii. Skończy się kolonializmem i ssaniem z Polski, ile wlezie. Niemcy od zawsze mają parcie na romans z Rosją, bo są na siebie skazani, a my będziemy mieli kolejny Ribbentrop-Mołotow. Przestańcie wierzyć w wielkie pojednanie Europy, Covid szybko pokazał, jak zamkniętymi społecznościami są te kraje. USA to jednolita kultura, język i tradycja we wszystkich stanach - Europa nie ma żadnej
@TheOneWhoKnocks no ale czym jest dla ciebie? Czy w twoimi repertuararze dyskusji nie ma nic tylko atak i awantura? Czy tym jest dla ciebie Polska zbiorem ludzi niepotrafiących rozmawiać tylko kłócić i tworzyć jałowe spory?