Wpis z mikrobloga

Przecież Różal wyjaśniał już nie raz słowo konfident i 60. Jak robisz z kimś coś nielegalnego albo nie do końca zgodnego z prawem to w momencie gdy powinie Ci sie noga i Ciebie zlapia a jego nie, to jestes 60 w momencie gdy w celu mniejszej kary wsypiesz kolege.

A takie sytuacje jak np. pobiją Ci kogoś w rodzinie albo ukradną rower, zwlaszcza osoby, ktorych w ogole nie znasz i zlozysz na to donos na policje to wyśmiał, że nie ma to nic wspólnego z byciem konfidentem, tym bardziej jak dodatkowo sam nie łamiesz prawa.
#famemma
  • 41
  • Odpowiedz
@pomarancza_testovirona: No zwykle tak bywa, że #!$%@?ą się ci najbardziej umoczeni. Najlepszym przykładem jest ta #!$%@? Misiek z Krakowa, który wcześniej trząsł całym miastem, łącznie z tym, że bał się go cały ratusz, a przy pierwszej możliwej okazji poszedł w sześćdziesiątkę (skorzystał z 60 artykułu KK) i dzisiaj jest już na wolności.
  • Odpowiedz
Nazwa sześćdziesiątka wzięła się od artykułu 60 kodeksu karnego w myśl, którego przestępca może uzyskać nadzwyczajne złagodzenie kary lub odstąpienie od kary o ile przekaże istotne informacje we własnej lub innej sprawie.


@Pryshlyak: w takim razie 60 powinny cieszyć się powszechnym szacunkiem. Jeśli ktoś wsypuje gangstera i pomaga policji, nawet z takiego powodu jak strach przed więzieniem, to znaczy system działa. Przychlast zostanie złapany, a 60 i tak dostanie karę lub
  • Odpowiedz
@Pryshlyak: no i git. Wolę wypuścić jednego bandytę, który i tak będzie pod nadzorem, i skazać 5 bandytów, niż jeden bandzior ze śmiesznym wyrokiem, a jego kumple będą atakować zwykłych ludzi.
Wśród bandytów złapanych na gorącym uczynku, powinnabyć zasada, nie chcesz być 60 i wsypać kolegów? Ok, ale musisz porozmawiać z panem kable od akumulatora na jajach albo wiertarka w kolano.
Gdyby taki słowik czy inny śmieć trafił na takie przesłuchanie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wedam: a jak nie jest? Tylko zna się z dilerem z podstawówki. Na dilera naciska prokurator ale nie sprzeda swoich bo się boi więc sprzedaje niewinnego człowieka. To jest cyrk, że na podstawie zeznań bandyty skazuje się ludzi. I tylko na tej podstawie, brak innych dowodów ale to nie przeszkadza w zamknięciu typa.
  • Odpowiedz
@WhiskeyIHaze: nie spotkałem się z czymś takim. Pewnie masz jakieś wyroki. Słyszałem tylko o sprawie bonusa RPK. Ale skoro rapował o handlowaniu dragami i popełnianiu przestępstw, to jak trafi się świadek, który potwierdza że to robił, no to co mam robić ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@WhiskeyIHaze: 3 osoby mówią że handlował. W swoich tekstach chwali się udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej. Zresztą, niech wsypie innych to dostanie nadzwyczajne złagodzenie kary.
Bonus RPK wpadł, bo CBŚP robiło obławę na gang rympałka. Te 60 to członkowie tej grupy. Dwie z nich prowadziły interesy z bonusem. Bonus jednak w czasie procesu kłamał i udawał że tych osób nie zna, chociaż wszystko świadczy że było inaczej.

#!$%@? xD Robisz z
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wedam: nie zajmuje się czymś takim to ci nie podam innych spraw. Plus nadal: skazujemy kogoś bo 3 typów tak powiedziało a on sobie śpiewał, że handluje. Skoro taki z niego handlarz był to czemu nie ma na to żadnych innych dowodów?
Dla mnie to patologia bo prokurator się na ciebie uprze to sobie znajdzie kogoś, kto powie takie rzeczy o tobie.
  • Odpowiedz
nie zajmuje się czymś takim to ci nie podam innych spraw.


@WhiskeyIHaze: ja też ich nie znam, więc można założyć, że sprawa bonusa RPK to jedyna kontrowersyjna sprawa. Jeśli za cenę skazania gangu Słowika czy Rympałka

Skoro taki z niego handlarz był to czemu nie ma na to żadnych innych dowodów?


@WhiskeyIHaze: bo odkąd jego muzyka przyniosła mu zysk, przestał popełniać nielegalne rzeczy i odciął się od kontaktów z członkami
  • Odpowiedz
Mam nadzieje, że zaatakują twoją matkę i ojca.


@Wedam: zupełnie to nie potrzebne no ale pokazałeś swój poziom. Nadal dla mnie skazanie kogoś na podstawie zeznań 3 typków i tekstu piosenki to absurd. Ciekawe czy w przypadku pozostałych oskarżonych przez tych 3 typków też nie było żadnych innych dowodów.
  • Odpowiedz
To jest cyrk, że na podstawie zeznań bandyty skazuje się ludzi.


@WhiskeyIHaze: ale wiesz, że połowa gangsterów została skazana na podstawie zeznań kolegów? Jeśli to dla ciebie absurd, to co ja mam powiedzieć? Powinniśmy wypuścić Rympałka?
  • Odpowiedz